TÜRK MUTFAĞIYLA DİYET

TÜRK MUTFAĞIYLA DİYET
Mantı ve dolma ile zayıflayıp ideal kilonuzu nasıl koruyabileceğinizin, hiç de sihirli olmayan formülleri bu kitapta.

Uzman Diyetisyen Ferrin Batman ve Dr.

Kitabın, genellikle diyet listelerinde görmeye alışılan fakat marketlerde bulunamayacak kadar yabancı, bulunsa da sürekli alınamayacak kadar pahalı yiyeceklerin egemenliğine son vereceğini belirten Batman, Türk mutfağıyla zayıflama diyetinin içinde zeytinyağlılardan, böreğe, dönerden künefeye kadar damağımızın alışık olduğu bütün lezzetlere yer var, kalori ve değişim değerlerine dikkat etmek şartıyla tabii… Diyetisyen Funda Şensoy un, Türk Mutfağıyla Diyet adlı kitabında, mantı ve dolma gibi Türk mutfağının özgün yemekleriyle nasıl zayıflanacağının yolları anlatılıyor. diye konuştu.

Kapital Yayınlarından çıkan kitap konusunda, Uzman Diyetisyen Ferrin Batman, kitabı Türk Mutfağıyla Diyette, mantı ve dolma ile zayıflayıp ideal kilonuzu nasıl koruyabileceğinizin, hiç de sihirli olmayan formüllerini bulacaksınız şeklinde tanımlarken, geleneksel damak tadıyla, alışkanlıkları bozmadan Türk mutfağı ile zayıflanacağını kanıtladıklarını söyledi

Kitapta zayıflama yollarının yanı sıra sağlıklı beslenme konusunda da değerli bilgilerin bulunduğunu ifade eden Dr. Diyetisyen Funda Şensoy ise İsviçre diyeti, tek gıda diyeti gibi son moda diyetlerin zararlı etkilerini de anlattıklarını ve 40a yakın sağlıklı beslenme önerisine yer verdiklerini söyledi.

Özellikle Türk mutafağı ile zayıflamının önemi üzerinde duran yazarlar, şunları söylediler: Diyet yapan insan, (diyet yapıyorum) diye kendisinin ve içinde yaşadığı toplumun alışkanlıklarına uymayan, alıştığı lezzetlerin dışında bir beslenme tarzına zorlanırsa, evinde ailesiyle, işyelerinde arkadaşlarıyla aynı masada, aynı yiyecekleri yiyemezse, mutsuz olur ve diyetini uzun süre sürdüremez.

Yapıyan diyetlerden sonra kendi mutfağına dönmek ve orada ne yapacağını bilmemek, kiloların geri alınmasının en önemli nedenidir. Bu nedenle, kalori ve değişim değerlerine dikkat etmek şartıyla uygulanacak olan diyet, genel prensipler içerisinde sosyal yaşamdan kopmadan evde ne pişmişse, canınız ne istiyorsa onu yiyebileceğiniz şekilde hazırlanmalıdır.

Kitabı incelemek için tıklayın

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.