Turp suyunun faydaları nelerdir?

Turp suyunun faydaları nelerdir?
Turp suyunun tadı biraz ağır olduğu için içilmekte zorluk çekilebilir, tadının damak lezzetinize daha uyumlu olmasını sağlamak için havuç veya elma suyu ile de karıştırıp içerek de aynı faydaları vücudunuza kazandırabilirsiniz. Antioksidan etkisi karaciğeri çalıştırıp kanı temizlemekte, kanda oksijen miktarını arttırmakta, kırmızı kan hücrelerinin yıkımını önlemekte ve özellikle de siyah turpun suyu sarılığı ciddi bir şekilde tedavi etmektedir.
Turp suyu lif bakımında da zengin olduğu için, basur hastalığının en önemli sebebi olan kabızlığı önlemekte, sindirimi kolaylaştırarak bağırsakların rahatlamasını sağlamaktadır.
Besleyici ve tam bir vitamin deposu kök sebze olan turp, yüzyıllardır vücudumuza önemli faydalar sunmakta ve mütenevvi hastalıkların önüne geçerek sıhhatli bir yaşam sunmamıza destek olmaktadır.

 

Turp suyunun yararları

 
Turp suyu, kalsiyum, demir, lif, K vitamini, B6 vitamini, potasyum, fosfor ve özellikle C vitamini bakımından zengin bir içecek olup başta safra üretimini düzenlemeye ve karaciğer rahatsızlıklarını ortadan kaldırmaya muavenet eder
Turp suyunun sağlığa etkileri arasında idrar üretimini arttırdığı, böbrekleri temizlediği, idrar yolu enfeksiyonlarına karşı koruma sağladığı, tokluk hissi vererek kilo vermeye yardımcı olduğu, cilt çatlamalarını önlendiği de yer almaktadır.

 
Turp suyu hazırlama


Turpun kökünü ve kabuğunu kullanarak turp suyu hazırlayabilirsiniz. Kök ve kabuklar birlikte katı meyve sıkacağından geçirilip suyu içilebilir. Salatalık ve yeşilbiber suyu ile de kokteyl hazırlayabilir veya tadını değiştirmek için içine elma suyu ya da havuç suyu ekleyebilirsiniz.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: turp suyu, siyah turbun suyunu icmenin faydalari nedir, turp idrar yolu enfeksiyonu, turp suyunun faydaları, turp suyu içmek

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.