Tüylerden Kurtulmanın Püf Noktaları

Tüylerden Kurtulmanın Püf Noktaları
İdeal kaş biçimi burun kanatlarına paralel olarak başlamalı, burun kanadı ile göz bebeği üzerindeyken kavis almalı ve burun kanadı ile göz ucunun yaptığı açıda bitmelidir. Tüylerinizi alırken çok ağrı çekiyor ya da kaşlarınızı düzgün alamıyor musunuz ? O halde, uyguladığınız yöntemde bir sorun var demektir. Kaşları alırken kullanılan en yaygın ve uygun metot cımbız kullanmaktır. Bir kalemi şekildeki oklara uygun olarak yerleştirip ideal kaş biçiminizi belirleyebilirsiniz. İşte konunun uzmanlarına göre tüylerden kurtulmanın püf noktaları:

KAŞLAR, yüzün genel görünümünde son derece etkilidir; bakışlara yumuşaklık veya sertlik kazandırır

KAŞ ALIRKEN

– Başlamadan önce kaşlarınızı antiseptik bir losyon veya kolonya ile silin.

– Acı hissini azaltmak için göz kapağınızı iyice gerin.

– Asla kaşlarınızın üst kısmındaki tüyleri almayın. – Tüyleri tek tek ve çıkış yönüne doğru çekin.

– İşleminiz bittikten sonra kaşlarınızın üzeriden tekrar losyon uygulayın ve talk pudrası sürün.

– Eğer istediğiniz şekli bir türlü veremediyseniz, ısrar etmeyin; kaşlarınız düzeltmeye çalıştıkça gereğinden fazla incelebilir. Bırakın ve en kısa sürede bir estetisyenden yardım alın.

Genellikle dudak üstlerinde, çenede ve yüzün yan taraflarında bulunan ve fazla belirgin olmayan ince tüylerin fazlalığı bazı kadınları sıkıntıya sokar. Eğer bu bölgelerdeki tüylenme az ise en uygun yol sarartmadır. Sarartma için uygun losyon evde de rahatlıkla hazırlanabilir: cam bir kaba 2-3 kaşık yüzde 36 yoğunlukta oksijenli su koyun, birkaç damla amonyak ekleyin. Pamuklu bir çubuğu hazırladığınız losyona batırıp sarartmak istediğiniz tüylere sürün. 4-5 dakika sonra hafif bir kaşıntı duyduğunuzda bölgeyi bol suyla yıkayın ve kremleyin.

KOLTUK ALTLARI

Vücudun hassas bir bölgesidir; çabuk kızarır. Bu nedenle seçeceğiniz metot önem taşır. Koltuk altları için en ideal yöntem ağda ya da tüy dökücü kremlerdir.

BİKİNİ BÖLGESİ

Özellikle deniz mevsiminde mutlaka temizlenmesi gereken bir bölgedir. Son derece hassas ve kızarmaya meyillidir. Küçük iltihaplara ve batık tüylere neden olacağı için tıraş bıçağı kullanmaktan kaçının.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.