Ulnar sinir sıkışması belirtileri

Ulnar sinir sıkışması belirtileri
El parmaklarının bir kısmını hareket ettiren ve his duyulmasını sağlayan ulnar siniri, aldığı bir takım travmalardan dolayı geçtiği tünel içinde sıkışmaktadır.
Dirseğin iç kısmından mevcut olan elimiz ile de hissedebileceğimiz bir tünelin içinden geçen ulnar siniri, etkilenmiş olduğu bir takım etkenlerden ötürü el parmaklarımız ve bileğimiz olumsuz etkilenir.
Daha önce sizlerle ulnar sinir sıkışması nedenlerinden bahsetmiş ancak belirtileri hakkında bilgi vermemiştik. Bu sıkışma ulnar sinir sıkışması sendromuna yol açar ve mütenevvi şikayetler yaşanmasına sebep olur.

Ulnar sinir sıkışması nedenleri hakkında bilgilenmek için ilgili konuya göz atabilirsiniz. Şimdi sizlere uzman kişilerin bilgilerinden faydalanarak öğrendiğimiz ulnar sinir sıkışması belirtilerinden bahsedeceğiz
Bu etkilenmenin yanı sıra dirseğin iç kısmında gerginlikte hissedilir.

Ulnar sinir sıkışması hastaları ekseri geceleri serçe ve yüzük parmağında uyuşma hissederler. Ayrıca araba kullanırken ve telefonla görüşürken dirsekleri uzun bir süre katlı pozisyonda kaldığı içinde uyuşmalar hissedilir. Ulnar sinir sıkışmasının varlığı el parmaklarını da etkilediği için, el parmaklarıyla yapılan bir takım işler zorlaşır. Kavrama ve ayıklamada güçsüzlük ve tüm kolu saran ağrılarda ulnar sinir sıkışması belirtileri arasındadır. Bakılanlar: ulnar sinir sıkışması belirtileri, dirsekte sinir sıkışması, dirsek sinir sıkışması belirtileri, ulnar sinir sıkışmasının belirtileri, yüzük parmağında sinir sıkışması

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.