Ulnar sinir sıkışması tedavisi

Ulnar sinir sıkışması tedavisi

Cerrahi işlemlerin dışında ulnar sinir sıkışması tedavisi nasıldır diye merak edenler için, cerrahisiz tedavi yollarından bahsediyoruz.
Kubital tünel sendromu olarak ta bilinen ulnar sinir sıkışması sorunu, mütenevvi sebeplerden ötürü meydana gelmekte, envai çeşit belirtiler ile kendini göstermekte ve günlük yaşamımızı bir hayli zorlaştırmaktadır. Ulnar sinir sıkışması tanısının konmasının ardından tedavi sürecine başlanır. Parmak, bilek ve kolun tamamını olumsuz etkileyen ulnar sinir sıkışması ağrı, parmaklarda hissizlik, uyuşma ve dirseğin gerginleşmesi gibi şikayetlere sebep olur.

Dirseğin bir yere çarpması, dirseğin kırılması sonrası, dirsek hareketiyle alakalı işlerde çalışıyor olma, şeker hastalığı, alkolü fazla tüketmek, artrit veya troid problemlerinin sebep olduğu ulnar sinir sıkışması, hekim tarafından istenen röntgenler ve EMG ile ortaya çıkar. İleri vakalarda cerrahi işlemler uygulanır
Bunlar; dirseği olabildiğince düz tutmak, göğüs üstünde kolların çaprazlaşmasına engel olmak, telefonla konuşurken dirseği uzun süre bükmemek (mümkünse megafonla konuşmak), çalışma masanızın boyunu dirseğinizi kırmayacak şekilde ayarlamak, sporda dirseklik kullanmak ve ödemi azaltmak içinde steroid enjeksiyonu uygulamasıdır.
Bakılanlar: bebeklerde sinir sıkışması, kubital tünel sendromu ameliyatsız tedavi, ulnar sinirlerinin tedavisi, ulnar sinir sıkışması tedavi edilmezse, ulnar sinir sıkışması

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.