Ultrakavitasyon ile bölgesel zayıflama

Ultrakavitasyon ile bölgesel zayıflama

 
Ultrakavitasyon metodu, son yıllarda selülit görünümünde azalmaya yardımcı olması ve bölgesel incelme sağlaması nedeniyle zayıflamak isteyenler arasında ilgiyle karşılanan bir yöntem oldu. Ultrakavitasyon tekniği özellikle uzun dönemli seanslarla sunulan çözümlere yeterince zaman ayıramayan, yoğun iş temposundan ötürü kendine vakit ayıramayan iş insanlarını mutlu edecek bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Bu zamana kadar bölgesel zayıflama ve selülite yönnelik uygulanan metotlardan daha az seansta soruna çözüm bulan Ultrakavitasyon tekniği, kendine vakit ayırmakta zorlananlar tarafından bu yönüyle oldukça seviliyor. Ancak gelişen teknolojinin ürünleri, bu problemleri kısa bir zaman zarfında ortadan kaldırılabilecek ve kadınların yüzlerini güldürecektir.
Bölgesel yağlanmalar ve selülit gibi sorunlar bilhassa bayanların sıkça karşılaştıkları ve estetik görünümlerine gölge düşürdüğü için içlendikleri problemlerdir

Ultrakavitasyon yöntemi kısa bir süre içerisinde vücuttaki selülitleri yok ediyor, fazla yağları eritiyor ve eritirken de vücudun şekillenmesini sağlıyor. Ultrakavitasyon tekniğinde güçlü ultrason vasıtasıyla cilt yüzeyinden yağlar hızlı bir şekilde yok ediliyor. Bu teknikte cerrahi hiçbir işlem kullanılmadığı için, Ultrakavitasyon ile bölgesel zayıflamayı tercih edenler kendilerini kısa bir süre topluyorlar.

Ultrakavitasyon yönteminin tekniğini bizlere Dr. Levent Türbedar açıklıyor:
“Ultrakavitasyon tekniği, bölgesel yağlanma ve selülitle savaşırken cerrahi yöntemler yerine ultrasondan faydalanan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması ile birlikte yağ dokusundaki hücre sıvısında yüksek ve ani basınç değişimleri gerçekleşecektir. Yüzeylerde oluşan köpüklenme daha sonra kavitasyon adı verilen bir patlama oluşturur. Kavitasyon etkisi, yağı sıvı hale getirerek ve hücre duvarlarına zarar vererek depo yağların yapısında bozulma meydana getirir. Dokudaki yağ hücreleri ile açığa çıkan yağ asitleri parçalanır ve lenf yolları ile bu noktalardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Serbest hale gelen yağlar, adelelerde yakılır; üriner sistem veya karaciğer kanalıyla vücuttan dışarıya atılır.”
Uzman doktor Türbedar, bu yöntemin hipoosmolar lipotomi ile kullanılmasında daha etkili sonuçlar alınabileceğini söylüyor. Hipoosmolar lipotomi ile birlikte uygulanan Ultrakavitasyonun etkisi bilimsel olarak ta kanıtlanmıştır.
Bir önceki Botoks ile burun estetiği başlıklı konumuzda ameliyatsız burun estetiği, burun estetiği ve burun estetiği ameliyatsız hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.