Uyku apnesinin tedavisi

Uyku apnesinin tedavisi
Gündüzleri aşırı uyku hali, geceleri uyurken horlama gibi şikayetleri bulunan uyku apnesi tedavisi hakkında bilgilenmek için doğru adrestesiniz. Uyku apnesi tedavisi için birçok hekimin önermiş olduğu en etkili tedavi metodu maske uygulamasıdır. İşte sizi uyku apnesinden kurtaracak olan tedavi yöntemleri.
Uyku laboratuarında yapılan bir takım testlerin sonrası teşhisi konulan uyku apnesi sorunu yine uyku laboratuarlarında tedavi edilmektedir.

Uyku apnesi nasıl geçer?

 
Uyku apnesinden kurtulmanın çeşitli tedavi yöntemleri bulunur
Maske tedavisinde basınçlı hava uygulanır. Bu sayede hasta uyurken basınçlı hava sayesinde horlamadan sabaha kadar sağlıklı bir uyku çeker. Hem hasta gerekli oksijeni almış hem de sağlıklı bir uyku çekerek güne zinde uyanmış olur.

Maske tedavisinin yanı sıra uygulanan bir diğer etkili tedavi yöntemi de lazer uygulamasıdır. Ancak lazer tedavisi acılı bir metot olduğu için hastalar tarafından pek tercih edilmez.
Son zamanlarda yeni bir uygulama olan radyo dalgalarıyla damarın içine girme yöntemi de hem kanama hem de yan etkisi olmamasından dolayı uyku apnesi tedavisi için etkili bir yöntemdir.

Bir önceki yazımız olan Fazla kilo bel ağrısı yapar mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: Uyku Apnesinin Tedavisi, uyku apnesi maskesi, uyku apnesi nasıl gecer, uyku apnesi lazer tedavisi, uyku apnesi tedavisi nasıl yapılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.