Uykuda konuşmak nasıl tedavi edilir?

Uykuda konuşmak nasıl tedavi edilir?

Uykuda konuşmak ekseri çocuklarda rastlanan bir durumdur. Stresli bir gün geçiren kişiler gece sürekli olarak uyanmaktalar. Yetişkinlerde de sık sık ortaya çıkan bu olay esnasında kişinin uyanmadan tekrar uyuması sağlanmalıdır. Strese birde yorgunluk eklenince uykuda konuşmak sık olan bir davranıştır.
Çoğu insanın uykusunda konuşma nedenini uykunun ses veya daha değişik eylemlerden ötürü bölünmesinden kaynaklı olduğunu söyleyen uzman doktorlar, uykuda konuşmaya daha çok psikolojik etmenlerin neden olduğunu açıkladılar
Uykuda konuşmak önemli bir rahatsızlık olmadığı için ortada tedavi gerektiren bir durum yoktur. Stresten uzak bir hayat sürerek, daha rahat bir uyku düzeni ile uykuda konuşmak zamanla kendiliğinden geçecektir.

Bir önceki Varis nasıl önlenir? başlıklı konumuzda varis nasıl geçer, varis nasıl tedavi edilir ve varis tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: uykuda konusmamak icin ne yapmali, uykuda konuşmaya iyi gelen çözümler, sayiklama nasıl gecer, Uykusunda sayıklayan kişi napmalı, uykuda sayıklama nasıl önlenir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.