Üzümün faydaları nelerdir?

Üzümün faydaları nelerdir?
Bilhassa mide zayıflığı çekenler üzümü çekirdeği ile birlikte tüketmelidir diye uzmanlar, yaz aylarının sevilen meyvesinin diğer faydalarından da şöyle bahsettiler.

Üzümün yararları

 
İçeriğinde barındırdığı şeker, asit, kalsiyum, demir, iyot, fosfor, potasyum, A, B, ve C vitamini gibi besin öğeleri ile sağlığa sayısız fayda katan üzüm, beyin ve sinir metabolizmasını destekleyen en önemli meyvelerden bir tanesidir. Öğle yemeğinden sonra yenilen üzüm aynı zaman da günün geri kalan kısmını enerjik bir şekilde geçmesini sağlar. Bilhassa gergin sinirler için birebir olan üzüm, öğle yemeğinden sonra bir miktar düzenli olarak yenmelidir.
Kütük ve asmalarda yetişen bir meyve olan üzüm, başta çekirdeği olmak üzere sağlığımıza mütenevvi yararlar sağladığı için mütehassıs kişiler tarafından da tüketilmesi önerilmektedir.
Kansızlıktan yana sorunlar yaşıyorsanız düzenli olarak çekirdekli üzüm yemelisiniz
Unutmayın üzüm hem kendisi hem de çekirdeği ile şifa dağıtan bir meyvedir. Kansızlık için ilaç kullanmak yerine düzenli olarak çekirdekli üzüm yerseniz bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.
Üzüm ürenin vücutta birikmesini de önler. Aynı zamanda gebe kadınlar tarafından da sıkça tüketilmesi gerekenler arasındadır. Ancak şeker hastaları mümkün oldukça üzümden uzak durmalıdır.

Kara üzümün faydaları

 
Üzümün beyazı kadar karası da oldukça faydalıdır. Kara üzümün yararları ise şöyledir;
Bazı karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelerek, karaciğerin çalışmasını hızlandırır. Mideye zarar vermeden böbreklerinde hızlı çalışmasına katkıda bulunur.
Kara üzüm vücutta bulunan fazla yağları eritir, vücudu dirençli hale getirir, cildin taze görünmesini sağlar, bağırsak metabolizmasını hızlandırır.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: hamile kadina siyah uzumun faydasi, kara üzüm kulak tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.