UZUN SURE AYNI KOZMETIKLERI KULLANMAYIN

UZUN SURE AYNI KOZMETIKLERI KULLANMAYIN
Bu sektör hızla gelişmekte ve sürekli yeni ürünler piyasaya çıkmaktadır. Bu konuda ciddi çalışan firmaların ürünleri tercih edilmelidir. Bu ürünler alınırken deri alerjisi yönünden test edilmiş olanların kullanılması uygun olur.”

Uzmanlar; uzun süreyle aynı marka kozmetik ürünün, saç ve vücut şampuanının kullanılmamasının gerektiğini ve bu ürünlerin kullanımında mutlaka 6 ayda bir marka değişikliğine gidilmesi gerektiğini kaydederek, “Uzun süre aynı marka kozmetik ürünleri ile saç ve vücut şampuanını kullanmak deride kepeklenme, kaşıntı, kızarma ve yanma ile kendini belli eden deri alerjilerine yol açar. Aynı marka kozmetik ürünleri, saç ve vücut şampuanını kullanmak; deride kepeklenme, kaşıntı, kızarma ve yanma ile kendini belli eden deri alerjilerine neden olabilir.

Uzmanlar, insan cildinin hassas olduğunu ve özellikle kozmetik ürünleri sıkça kullanan kadınların bu ürünlerin seçiminde çok dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Birçok kozmetik üründe, uzun süreli kullanım nedeniyle deride alerjiye yol açabilecek maddeler bulunduğunu ifade eden uzmanlar :

“Dünyada olduğu gibi ülkemizde de cilt ve saç bakımı ürünleri oldukça fazla tüketilmektedir. Bu tür ürünlerin taklitlerinden sakınmak gerekir
Bunu önlemek için, hangi ürün olursa olusun 6 ayda bir marka değişikliği yapmak gerekir. Ayrıca, deride görülen bu tür şikayetler, mutlaka bir uzmana gösterilmiledir” diye belirtiyorlar.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.