Vajina iltihaplanması

Vajina iltihaplanması
İdrar yaparken yanma ve vajinada kaşıntı vajina iltihaplanmasının en sık rastlanılan belirtileridir
Vajina iltihaplanması tedavisi için öncelikle antibiyotik uygulamasına başlanır. Bazı hastalarda östrojen hormonundan yararlanılmaktadır.
Vajina iltihaplanması yani tıptaki adı ile Vaginit, her biri canlı etkenler olan mikroorganizmalardan meydana gelmekte, nedenlerine ve hastanın yaşına göre de tekrarlanma sıklığı değişmektedir. Bakteriler, mantarlar ve virüsler gibi canlı mikroorganizmalar özellikle cinsel hayatı aktif olan kadınları esir almaktadır.

Vajina iltihaplanması belirtilerinden bahsedecek olursak idrar yaparken yanma hissi, vajinada kaşıntı, koku ve peynir gibi kesikli akıntı, sık sık tuvalete gitme ihtiyacıdır. Antibiyotik uygulaması çoğu zaman başarılı olmuştur
Bilhassa ergenlik öncesi ve menopoz sonrası vajina mukozasını kalınlaştırmak için faydalanılan östrojen, bu bölgedeki yararlı hücreleri çoğaltarak lastik asidinin üretimini sağlar. Asidin artması, mukozanın kalınlaşması vajinanın iltihalanmalara karşı dirençli olmasını sağlar.

Bir önceki Seyahate çıkacak anne adayları dikkatli olmalı başlıklı konumuzda anne adayları, Derin Ven Trombozu ve emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: vajina iltihaplanması tedavisi, idrar yollarında kaşıntı, vajine intaplanması, iltıhaplanma nasıl gerceklesıriltıhaplanma nasıl gerceklesıriltıhaplanma nasıl gerceklesıriltıhaplanma nasıl gerceklesıriltıhaplanma nasıl gerceklesır, intihap attim vajinadan

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.