Vajinal kaşıntı nasıl geçer?

Vajinal kaşıntı nasıl geçer?
Şimdi sizlere vajina kaşıntısına iyi gelen doğal çözümlerden bahsedecek ve bu sorundan bitkisel yöntemlerle kurtulmanıza muavenet edeceğiz. Vajinal kaşıntının ortaya çıkmasında mütenevvi sebepler rol oynasa da çoğu zaman mantar hastalığı neden olmaktadır. Mantarın yanı sıra egzama, seboreik dermatit, alerji, bakteriyel enjeksiyonlar, sivilceler, parazitler ve giyilen giysilerde kaşıntı sebebidir.

 
Peynirimsi beyaz ve kötü kokulu olan şiddetli akıntılar kaşıntıya sebebiyet vererek kadınları ciddi manada rahatsız etmektedir.
Vajinal enfeksiyondan kaynaklanan vajinal kaşıntılar, doğanın eczanesinde bulunan nebatlar ile ve alacağınız bir takım önlemler sayesinde doğal yollarla tedavi edilmekte ve  kaşıntı sıkıntısından sizi kurtarmaktadır

Öncelikle vajina kaşıntısına karşı yapacağınız doğal çözümlerden bahsedelim. Kaşıntı sorunundan kurtulmak için en çok yapmanız gereken şey her gün iç çamaşırınızı değiştirmektedir. İç çamaşırlarınızı pamuklu ürünlerden seçin ve yıkama esnasında da yüksek ısı kullanın. Ayrıca iç çamaşırları giyilmeden önce ütülenmelidir.

Kokulu ped ve iç çamaşırları kullanmayın. Bu tür ürünlerde vajinaya zarar verir. Birde vajinayı sabunla ya da şampuanla yıkmakta sorununuzu olumsuz etkiler. Bu nedenle vajinayı sadece su ile yıkamak gerekir.
Sıkı ve pantolonlardan uzak durun. Tuvalet sonrası temizlikte önden arkaya doğru yapılmalıdır. Yanlış ve sağlıksız beslenmenin, stresin ve az uyumanın da kaşıntıyı tetikleyeceğini unutmayın.
Vajinal kaşıntıyı geçirmek için bitkisel tedavi yöntemleri ise şöyle;
Cadı fındığı yaprağı ve kabuğu, civanperçemi otu ve çiçeği, papatya çiçeği ve saplı meşe kabuğu ile haricen vajina yıkanabilir ya da oturma banyosu yapılabilir. Bu bitkisel yöntemler sayesinde iltihap önlenmiş, mikropların üremesi engellenmiş ve doku sıkılaşmış olur.
Bir önceki Seyahate çıkacak anne adayları dikkatli olmalı başlıklı konumuzda anne adayları, Derin Ven Trombozu ve emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: vajinal kant, vajinal kaşıntı nasıl geçer, kız vajina resimleri, vajinal kasintiya ne iyi gelir, vajina kaşıntısı nasıl geçer

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.