Varikosel ameliyatı nasıl yapılır?

Varikosel ameliyatı nasıl yapılır?
Varikosel erkeklerde kısırlığa sebep olan bir sorun olduğu için günümüzde üroloji alanında varikosel ameliyatı en sık uygulanan cerrahi yöntemlerden biridir.
Testis damarlarında genişleme, varisleşme olarak bilinen varikosel sorununun ortadan kaldırılması için varikosel ameliyatı yapılmakta ve bu hastalık cerrahi müdahale çok zor olmamasına rağmen büyük bir dikkat ve hassaslık istemektedir. Hekimler damarların yollarını değiştirerek bu işlemi gerçekleştirdikleri gibi aynı zamanda karna küçük bir delik açarak da ameliyatı yapabilirler.

Hekimlerin uygulayacağı her iki yöntemde de işlem aynı olmakta, tıkanık engelli ve büzülü olan damar yollarını açarak kanın doğru şekilde akmasını ve temizlenmesi sağlanmaktadır.

Varikosel ameliyatında amaç kirli kanı taşıyan damarın geri dönüşmesinin önüne geçip normal akışında olmasını sağlayarak akciğerde temizlenmesidir. Kısa ve kolay süren varikosel ameliyatı nasıl olur öğrenmek için doğru adrestesiniz
Varikosel ameliyatının başarılı geçmesi hekimin tecrübesine bağlı olarak değişir. Hekimin titizliği, dikkati ve hassaslığı varikosel ameliyatının başarısını yükseltir.

Bir önceki yazımız olan Kadın hastalığı ve ilişki ağrıları ve tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: varikosel ameliyatı nasıl yapılır, varikosel, varikosel ameliyati amaci, varikosel ameliyatı nereden kesilir, Varıkosel ameliyatında nasıl işlem yapılıyor

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.