Vejetaryen beslenmenin faydaları nelerdir?

Vejetaryen beslenmenin faydaları nelerdir?

Vejetaryen beslenmeyi seçen kişiler daha çok sebze ağırlı beslendiklerinden dolayı daha sağlıklı bir bedene ve daha uzun ömürlü bir yaşama sahip olurlar. Et yemenin canlılara zarar verildiği inancında olanlar doğal çevrenin korunmasına ilişkin sebeplerden ötürü et yemez olur.
İnsanların çeşitli nedenlerden dolayı etyemezliği seçmesi, hayvansal ürünlerinden hiç birinin beslenme programında yer verilmemesi olan beslenme tarzına vejetaryen beslenme denmektedir. Etyemezliği seçenler için vejetaryen beslenmenin faydalarına sayfamızda yer verdik. Bazı kişiler hayvanları öldürmenin yanlış olduğu düşüncesi ile hayvansal ürünleri tüketmekten kaçınırken, bazıları da dinsel inançlarından dolayı et yemekten uzak dururlar
Bu kişilerin zekaları vejetaryen olmayanlara göre daha gelişmiş ve yaratıcıdır. Aynı zamanda vejetaryenler daha az kiloludur.

Vejetaryen beslenme alışkanlığını benimsemiş olanların biyolojik açıdan bedenleri etoburluğa da uygun olmadığından bu kişiler etli gıdaları zor hazmeder, sindirim sistemleri yavaşlar, kabızlık sorunu yaşar ve bağırsaklarında çürüme meydana gelir.

Bir önceki yazımız olan Et ve tavuk bulyonların zararları nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: vejeteryan beslenme, vejeteryanligin faydalari

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.