Vitamin eksikliği neden olur?

Vitamin eksikliği neden olur?
Aksi taktirde vücudumuzun vitaminden yoksun kalması çeşitli rahatsızlıklara yakalanması demektir.

Folat, Vitamin B, C ve 12 eksikliği olan bir bünyede muhakkak vitamin eksikliği anemisi oluşur.
Kırmızı kan hücrelerinin sağlıklı ve yeterli miktarda olabilmesi için gereksinim duyduğu bir takım vitaminler olduğu için, beslenmemizde bu vitaminlere ağırlık vermezsek eğer kırmızı kan hücrelerinin eksikliğinden ötürü vitamin eksikliği anemisine yakalanabiliriz. Bu nedenle vücudumuz için gerekli olan vitaminleri yeterli düzeyde almaya ihtimam göstermeliyiz. Bilhassa bebekler,çocuklar ve gebe kadınlar sık sık vitamin eksikliği ile karşı karşıya kalkmakta ve vitamin ihtiyaçlarını karşılamak için hem beslenme programlarında değişiklik yapmakta hem de vitamin ilaçları kullanmaktadırlar.
Vitamin eksikliği olan kişiler nefes darlığı ya da zayıflığı yaşayabilirler
Et, yumurta, süt ve süt ürünleri, meyveler, yeşil yapraklı sebzeler gibi gıdalar ağırlıklı olarak tüketilmelidir. Vitamin eksikliği yaşamak istemiyorsanız beslenmenize ve yaşam tarzınıza çok özen göstermelisiniz. Uzmanların önerilerine kulak vererek hayatınızı daha kaliteli yaşayabilirsiniz.

Bir önceki Tırnaklar neden kırılır? başlıklı konumuzda tırnak kırılması ve tırnak kırılması nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.