Vücutta kaşıntı nedenleri

Vücutta kaşıntı nedenleri
Çünkü vücudumuzun tepki gösterdiği birçok alerjenler bulunmaktadır.
Bir hayli can sıkıcı bir vaziyet olan kaşıntı, gün içerisinde yaptığımız ya da yapacağımız aktiviteleri olumsuz etkilemekte, hoşa gitmeyen ve tedirgin edici bir durum olmaktadır. Bedenimizin kol, bacak, ayak, yüz veya herhangi bir yerinde ortaya çıkan kaşıntılar ne kadar bizar (tedirgin) edicidir bilirsiniz. Birde bu kaşıntıların vücutta rast gele değil de tümünde görüldüğünü düşünün, ne kadar endişe verici değimli?

 
Tüm vücutta ortaya çıkan kaşıntının sebebi her zaman alerjik olarak düşünülür. Bunun sebebi ise alerjiden kaynaklı kaşıntıların sıkça ortaya çıkmasıdır
Ama her kaşıntı alerjik değildir ve bu yüzden de kaşıntının sebebi alerjidir diyerek hekime danışmaktan vazgeçilmemelidir.
 

Vücutta kaşınma neden olur?

 
Alerjik faktörler vücutta kaşıntıya neden olan sebepler arasında ilk sırada yer alsa da, karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, kan hastalıkları, tiroit bezi hastalıkları da vücutta kaşınmaya yol açan sağlık sorunlarındandır. Peki nedir bunlar?
Gebelik kolestazı, böbrek yetmezliği, Hepatit C, Hipertiroid ve karaciğerin zararlı kimyasalları filtrelememesidir. Nedensiz ve sürekli olarak ortaya çıkan kaşıntılar bu hastalıkların belirtisi olabileceği için hekime başvurarak tedavi olunmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Ayak parmaklarında kaşıntı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: kasinma nedenleri, kollarda ve bacaklarda kaşıntı, vucutta kaşıntı, kolda kaşıntı, vucut neden kaşınır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.