Yaşlanma’yı geciktirmek arttık mümkün

Yaşlanma’yı geciktirmek arttık mümkün
Her ne kadar çevresel etkenler iyi durumda olmasa da, üstün bir genetik mirasa sahip bir bireyin yaşlanması daha geç yaşlarda başlayabilmektedir. Yıllar geçtikçe yaşımızın katlanması ile  beraber cildimiz de eski güzelliği ve  gerginliğini kaybediyor ve engellenemeyen  cilt “kırışıklık” gerçeğini yüzümüze vuruyor. Dr.
Genetik faktörlerin, yaşlanmanın etkilerine ve zamanına etki eden en büyük  bir sebep olduğunu söylemek  tabiki mümkün olabilir. Sizlere bu yazımızda yaşlanmayı geciktirmek mümkünmü gibi, merak ettiğiniz soruların cevabını veriyoruz…
 
y
 
30 yaş sonrasındaki kırışıklıklara dikkat!
Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof
Erol Kışlaoğlu, yaşlanmayı geciktiren koruyucu estetik uygulamaların deformasyon oluştuktan sonra yapılan müdahalelere göre çok daha avantajlı olduğunu söyledi ve deformasyon oluşmadan önce alınan önlemlerin, deformasyon sonrası estetikten daha doğru olduğunu ifade etti.
Botoks mimikleri terbiye eder
Bir koruyucu hekimlik hizmeti olan aşının estetik cerrahide de benzerleri olduğunu vurgulayan Kışlaoğlu; “Bunlardan biri botokstur. Özellikle kötü kullanılan mimikler deformasyon nedenlerinden biri. Botoks mimikleri terbiye eder, yüzdeki çizgilerin oluşumunu engeller. Çok mimik kullanan kişiler koruyucu estetik önlemi olarak Botoks yaptırılabilir” şeklinde konuştu.
30 yaşından sonra hücreler arasında bulunan jelin azalmaya başladığını ve 40`lı yaşlarda etkisini iyice kaybettiğini vurgulayan Kışlaoğlu “Yüzümüzün yaşlanmasının nedenlerinden biri hücreler arası maddenin ve yağ dokusunun erimesi ve yer değiştirmesidir. Bu nedenle 30 yaşından sonra jelin azaldığı yerlere dolgu takviyesi yapılırsa bu çökme büyük ölçüde engellenir” dedi.

Cilt lekelerine erken müdahale önemli
Prof. Kışlaoğlu, 30 yaşından sonra ciltte damarlanma ve lekeler oluştuğuna ve bu lekelerin zamanla koyulaştığına dikkat çekerek, lazer ile cilt gençleştirme uygulamasının yaptırılmasının yararlı olacağını söyledi.
Kışlaoğlu, ağrısız, ciltte tahriş ve kızarıklık bırakmayan, tedavi sonrası toparlanma süreci gerektirmeyen ve öğle tatilinde bile uygulanabilen bir yöntem olan lazer ile ciltteki hücrelerin daha düzgün, sıkı ve genç görünen bir yüzey oluşturduğunu belirtti.
Kışlaoğlu sözlerine “Göz kenarındaki kaz ayakları, alındaki çizgiler, yüzdeki kırışıklıklar ve hafif sarkmalar Nd – Yag lazer ile tedavi edilirken cildin yapısına ve kırışıklıkların derinliğine göre 2 hafta arayla 7 seans uygulama yapılmalıdır” şeklinde devam etti.
Yanakları unutmayın!
Son zamanlarda çok popüler bir uygulama olan askılar da özellikle yanağı sarkmaya meyilli olan kişilerde destek amaçlı koruyucu estetik tedavisi olarak uygulanıyor.
Prof. Dr. Kışlaoğlu, bu yöntemi kısaca şöyle anlattı:
“Endoskopik orta yüz tedavisinde ince kanüllerle saçlı deriden kısa kesiler girilip alın, kaşlar ve orta yüz bölgesi tamamen serbestleştirilerek dokular istenilen pozisyona alınır. Bu yöntemin en büyük avantajı aşağıya doğru olan yaşlanma sürecinde yüzün yukarıya asılarak kesin çözüme yaklaşılmasıdır”
Bir önceki Reflü ve Reflü’nün Kanser Riski başlıklı konumuzda Kanser, kanser nedenleri ve kanserin nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: amaliyatlar, Yanak kenarındakı cızgıler ıcın maske

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.