Yaşlı görünmek geçmişte kaldı

Yaşlı görünmek geçmişte kaldı

40′lı yaşlarınızdaysanız ve yaşlanmanın belirtileriyle savaşıyorsanız, birkaç kozmetik müdahaleyle daha genç görünebilirsiniz. Belirli bir giyim, saç veya makyaj stilinizin olması sizi hem güzel hem de diğerlerinden farklı kılar. Örneğin ince kaşların sizi daha yaşlı göstereceğini unutmayın.
Belirli bir stiliniz olsun
Hala kendinize bir stil belirleyemediyseniz bir an önce harekete geçin. Bu nedenle cımbızla kaşlarınızı inceltmekten vazgeçin, hatlarını belirlemek için düzgünce almakla yetinin.
Cımbızı gereksiz kullanmayın
Güzellik uzmanları, bir kadını en çok incecik kaşların yaşlı gösterdiğini söylüyor
Kaşlarınız zaten inceyse, bir kaş kalemi kullanmayı deneyin.
Saç kesiminizi sade tutun
Saç modelinizde sade kesimleri tercih edin. Örneğin, omuz hizasında sade bir model her zaman her kadına çok yakışır. Dönem dönem moda olan kesimler kendinizi iyi hissetmenizi sağlasa da, onlar daha çok genç kızlar içindir.
Parıltıdan uzak durmaya çalışın

İşte sadece gençlere yakışan bir başka şey daha. Parlak, simli göz farları, 40′lı yaşlarını süren kadınların çizgilerini ve kırışıklarını daha çok belli eder. Bu nedenle, daha sade ve genç görünmenizi sağlayacak mat ve kremsi farları kullanın.
Fondötenden korkma zamanı geçti
Cildinizin genç ve sağlıklı görünmesini sağlamak için rahatlıkla fondöten kullanabilirsiniz. Çünkü pudra, cildi yeterince pürüzsüz gösteremiyor. Hem artık cilde nefes aldıran, son derece hafif ve sağlıklı fondötenler var.
Boyama işini çok abartmayın
Yıllarla birlikte saçlarınız beyazlaşmaya başlar. Bundan kurtulmanın tek yolu da saçınızı boyatmaktır. Ama sakın ha saçınızı, doğal renginden bambaşka bir renge boyatmayın. Bu olduğunuzdan yaşlı görünmenizi sağlar. Bunun yerine doğal renginizden bir-iki ton koyu rengi tercih edin.
Bir önceki Saçlarım güzel olmadan asla! başlıklı konumuzda güzel saçlar, parlak saçlar ve saç bakımı hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.