Yavaş yemenin yolları

Yavaş yemenin yolları
Hele ki çocuklarda sergilenen bu davranış büyüklere nazaran daha bir tehlikeli. Ancak bir çoğumuz bu eski alışkanlığından ne yazık ki vazgeçemiyor ve yanlış olduğunu bile bile hızlı yemek yemeye devam ediyor. İşte uzmanlarımızın yemekleri yavaş yemek için uymamız gerektiğini söyledikleri öneriler.
Hızlı yemek yemenin zararlarını artık bilmeyen kalmadığı için, şimdiki beslenme davranışımız yemekleri tıkanırcasına değil de yavaş yavaş yemektir.
Uzmanlar hızlı yemek yemenin başta obezite olmak üzere çeşitli sağlık problemlerine yakalanma risklerinin oldukça büyük olduğunu dile getirdiler
Bu yüzden hem ebeveynler hem çocuklar hızlı yemek yeme alışkanlığından kurtulmalı, beslenme esnasında yemekleri yavaş yavaş yemelidirler.

Çoğumuzun yaptığı öyle bir yanlış var ki, o da sinirlendiğimizde, duygusal çöküntü yaşadığımızda ya da en mutlu anlarımızda hemen yemeğe sarılmak ve ne bulursak üzüntüden ya da mutluluktan hızlı hızlı tüketmektir. Asla üzüntüler yemekler bastırılmalı ve sevinçlerde aşırı yemek yeme ile kutlanmamalıdır.

Yavaş yemek yeme önerileri

Bir önceki yazımız olan Hangi firmaların gıdaları zararlı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: nasıl yavaş yemek yenir, yavaş yemek yeme yöntemleri, yemek yeme

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.