Yaz depresyonu belirtileri

Yaz depresyonu belirtileri
Yapılan ilmi araştırmalar sonucunda insanların birçoğunun sonbahar ve kış aylarına nazaran yaz aylarında depresyona girdiği söylenmektedir.
Ayrıca aşırı sıcaklardan dolayı eve kapanıp kalmalar, klimaların çalışması ile kapı-pencerelerin kapatılması, yıllık izinlerde tatile çıkmak yerine evde kalıp bol bol uyumalar yaz depresyonun sadece birkaç nedenidir.
Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte kendinizi oldukça bitkin, huzursuz ve umutsuz hissediyorsanız, sürekli uykuya meyilli ya da zor uyuma sıkıntıları çekiyorsanız yaz depresyonu içinde olabilirsiniz. Peki yaz depresyonunun belirtileri nelerdir ve yaz depresyonundan kurtulmak için ne yapılmalıdır?

Bilim insanları özellikle çoluk çocuk sahibi olan kişilerin yaz depresyonuna daha çok girdiğini söylemekteler. Çünkü çocukların okullarının tatil olması, ebeveynlerin sürekli çocuklarını oyalama ve onlarla da ilgilenme çabaları içinde olmaları evli bireylerin yaz depresyonuna girme sebebidir
Buna benzer daha birçok etken yaz depresyonuna yol açmaktadır.

Yaz depresyonunun belirtileri

 
 

Yaz depresyonundan kurtulmak için ya da yaz depresyonundan kendinizi korumak için yapacaklarınız çok basit. Bunlar; eğlenceli bir şeyler planlama, yeterli miktarda aynı saatlerde uyuyup-uyanma, egzersize ağırlık verme, sosyal çevrenin içine atılmalı, düzenli ve sağlıklı beslenmedir. Eğer ki kendinizde yaz depresyonu belirtilerini hissediyorsanız, yaz depresyonu tedavisi için profesyonel destek almalısınız.

Bir önceki yazımız olan Hipnoz kimlere uygulanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.