Yemekten sonra yapılması gerekenler nelerdir?

Yemekten sonra yapılması gerekenler nelerdir?
Uzmanların önerilerinden yola çıkarak yemekten sonra yapılması gerekenler nelerdir sizler için hazırladık.

Öncelikle yemek yedikten sonra yapılması yanlış olan hareketlerden bahsedelim ve hemen ardından da yemek sonrası ne yapmalı gerektiğine değineceğiz.
Yemek yedikten sonra hemen hemen hepimiz yanlış olduğu bilmeden türlü türlü davranışlarda bulunur ve yine bilmeden sağlığımızı tehlike altına atarız.
Sigara tiryakileri yemek yedikten sonra hemen sigara yakarlar. Oysa ki yemek yedikten sonra nelerin yapılmasının sakıncalı olduğunu, nelerin de sağlığımızı olumlu etkilediğini bilirsek daha kaliteli bir yaşam sürmüş olabiliriz
Oysa bu davranış çok çok tehlikelidir. Yemek yedikten sonra bir sigara yakmak on sigara yakmaya bedeldir. Bu nedenle yemek sonrası bir saat beklemeli ondan sonra sigara içilmelidir.

Yemeği yedikten hemen sonra meyve yenmesi de aslında sakıncalıdır. Çünkü meyve midenin havayla şişmesine neden olur ve şişkinlik yaparak rahatsızlık verir. Yemekten hemen sonra çay içilmesi, banyo yapılması, uyunması, yürüyüş yapılması sağlık için sakıncalı davranışlardır.

Yemekten sonra yapılması gereken şeyler

 
Bir önceki Sinüzitin bitkisel tedavisi başlıklı konumuzda sinüzit bitkisel tedavi ve sinüzit tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yemekten sonra uyunur mu, yemek öncesi ve sonrası yapılması gerekenler, yemekten sonra oturmak, akşam yemeğinden kac saat sonra uyunur, yedikten sonra ne yapmalı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.