Yeni doğan bebekler için bakım tavsiyeleri

Yeni doğan bebekler için bakım tavsiyeleri

Dr.

Gaziantep Amerikan Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Orhan Menetlioğlu, yeni anne olan bayanların 9 önemli hususa dikkat etmesi gerektiğini belirterek, “Anneler, çocukların bulunduğu ortamda kesinlikle sigara içmemelidir” dedi.
Uzmanlar, özellikle sigara içen ebeveynlerin yeni doğan çocukların sağlığını tehdit ettiğini belirterek yenidoğan bakımı konusunda anne ve babaların dikkatli olması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor
Menetlioğlu, annelere şu tavsiyelerde bulundu:
“Çocuklarınızı kalabalık ortamlarda bulundurmayın ve ağız ve burunlarına yakın öpmeyin. Çocuklarınızı kesinlikle kundaklamayın. Çocuklar aksıran, öksüren ve ateşli hastalıklı insanlardan uzak tutun.

Su kesinlikle kaynatılmadan çocuklara verilmemelidir. Erken teşhis ve tedavi hayat kurtarır ve bu nedenle hasta çocuğunuzu bekletmeyin.
Hekimlerin tavsiye etmediği, bilim dışı kulaktan dolma tedavileri uygulamayın. Unutmayın ki her aşı çocuğunuzu ölümcül hastalıklardan korur bu nedenle çocuklarınızın aşısını ihmal etmeyin.
Son olarak 9 aylıktan sonra bebeklerinize emzik vermeyin.”
Bir önceki Karbonmonoksit zehirlenmeleri başlıklı konumuzda akciğer rahatsızlığı, alkol zehirlenmesi ve besin zehirlenmesi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yeni doğan bebek için tavsiyeler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.