Yenidoğan bebeklere ücretsiz D vitamini

Yenidoğan bebeklere ücretsiz D vitamini

D vitamini yetersizliğinin birçok sağlık sorununu da beraberinde getirdiğine işaret eden Akdağ, bu program kapsamında, yeni doğan tüm bebeklere 1 yıl boyunca günde 3 damla ücretsiz D vitamini desteği sağlanacağını bildirdi.

Akdağ, hamilelerde D vitamini yetersizliğinin de anne karnındaki bebeklerin beyin ve kemik gelişimini olumsuz etkilediğini, enfeksiyon riskini artırdığını vurguladı.
Bakan Akdağ, “Bebeklerde D Vitamini Yetersizliğinin Önlenmesi ve Kemik Sağlığının Geliştirilmesi Programı”nın bebeklerin daha sağlıklı büyümesini sağlayacağını belirterek, başlattıkları bu proje için toplumun tüm kesimlerinin gönüllü desteğini istedi.
Bakan Akdağ, yaptığı yazılı açıklamada; D vitamini yetersizliğinin yol açtığı raşitizm hastalığının, bebek ve çocukları olumsuz etkileyen önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu söyledi.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yeni doğan tüm bebeklere 1 yıl boyunca günde 3 damla ücretsiz D vitamini sağlanacağını ve bu şekilde bebeklerin kemik gelişimi düzenlenerek daha sağlıklı büyümesinin sağlanacağını bildirdi.
Bakan Akdağ, bebeklerin daha sağlıklı büyümesini sağlayacak bu proje için toplumun tüm kesimlerinden destek beklediklerini söyledi

Bir önceki Balık etli olmanın avantajları başlıklı konumuzda aşırı kilolar, aşırı zayıf olmak ve böbrek rahatsızlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yeni doğan bebekle d vitamini takviyesi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.