Yoga yapan kadınların boyu uzuyor

Yoga yapan kadınların boyu uzuyor
Song ve ekip arkadaşı Marian Garfinkel özellikle yaşlılar için bir program geliştirmek amacıyla bir yoga eğitmeniyle çalıştı. Jinsup Song, bu sonuçların kadınların yoga yaparken daha dik oturmalarından kaynaklandığını dile getirdi. Dr.
Amerikadaki Temple Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, 9 haftalık yoga programına katılan yaşlı kadınların yürüme hızları ve dengelerinde …

Amerikadaki Temple Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, 9 haftalık yoga programına katılan yaşlı kadınların yürüme hızları ve dengelerinde ölçülebilir gelişmeler, boylarında ise ortalama bir santim uzama saptandı. Araştırma ekibinden Dr
65 yaşındaki 24 kadının incelendiği araştırma kapsamında kadınlara, haftada 2 kez tam 1.5 saat boyunca yoga yaptırıldı. Programdan sonra kadınların daha hızlı yürüdükleri, daha uzun adımlar attıkları, tek bacak üzerinde daha uzun süre bekleyebildikleri ve boylarında belirli bir uzama olduğu saptandı.

Bir önceki Sünnet cinsel hastalıkları azaltıyor başlıklı konumuzda AIDS hastalığı, cinsel hastalıklar ve enfeksiyon riski hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yoga yapan kadın, ygo ypan kadılar, yogo yapan kadın

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.