Yoğurt meme kanseri riskini azalyıyor

Yoğurt meme kanseri riskini azalyıyor

Meme kanserinin en basit ve lezzetli ilacı elinizin altında bulunan yoğurt… Haftada 3-5 kez az yağlı yoğurt yemek, meme kanseri riskini azaltıyor.
Yoğurtta bulunan faydalı bakterilerin insan sağlığına çok olumlu etkileri var. Protein zengini fasulyenin de kalp krizi ve kanser riskini azalttığı belirtildi…
Yoğurdun mide ülseri ve vajina enfeksiyonu risklerini de azalttığını kaydeden Beslenme ve Diyet Uzmanı Canan Öcal Kuzum, kadınların domates, kan portakalı ve karpuz gibi likopen zengini gıdaları haftada 3 – 5 kez tüketmelerini tavsiye etti.
Hücre onarıcı özelliği var

Çilek, böğürtlen, kızılcık ve ahududu gibi meyvelerin anti kanserojen özelliklere sahip ve hücre onarıcı maddeler içerdiğini kaydeden Kuzum, “Antokyanlar meme, mide ve bağırsak kanseri risklerini azaltan önemli antioksidanlar arasındadır. Bazı gıdaların meme kanseri riskini azalttığını söyleyen uzmanlar, yoğurtta bulunan faydalı bakterilerin (probiyotikler) insan sağlığına çok olumlu etkilerinin bulunduğunu, bağırsakları ve sindirim sistemini düzenleyip rahatlattığını söylüyor
C vitamini ve folik asit açısından çok zengin olan bu meyveler, cildin yaşlanmaya karşı korunmasına da katkıda bulunuyor” ifadesini kullandı.
Fasulye tüketin
Diyet Uzmanı Kuzum, fasulyenin de meme kanseri ve kalp krizi riskini azalttığı yönünde araştırmalar bulunduğunu belirtti. Fasulye protein ve lif açısından da son derece zengin bileşimleriyle, kalp krizi ve göğüs kanseri riskini azaltıyor.
Bir önceki Testis kanserini görmezden gelmeyin başlıklı konumuzda Kanser ve testis kanseri hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.