Yoğurt şişkinlik yapar mı?

Yoğurt şişkinlik yapar mı?
Laktoz yani süt şekeri sindirilemediği için süt ve süt ürünlerinin tüketiminin ardından yaklaşık yarım saat sonra şişkinlik problemi yaşanır.
Son yıllarda giderek artan sorunlardan bir tanesi de, yoğurt ve süt ürünleri tüketimi sonrası midede ortaya çıkan şişkinliktir. Son zamanlarda sıkça karşılaştığımız laktoz intoleransı ekseri orta yaş grubundaki kişilerde meydana gelmektedir. Peki bunun sebebi nedir? Neden yoğurt yemenin ardından şişkinlik ile karşılaşırız, sizler için araştırdık.

Birçok kişi yoğurt yemenin ardından ortaya çıkan şişkinlik ile karşılaşmamak için beslenme programlarından yoğurdu neredeyse çıkarmış durumdalar. Hem sağlıklı hem de sofraya lezzet katan bir yiyecek olan yoğurdun şişkinlik yapmasındaki neden laktoz intoleransı hastası olmanız

Yoğurtta bir süt ürünü olduğu için laktoz intoleransı olan hastalar yoğurdu yemelerinin ardından şişkinlikle karşılaşırlar. Bu şişkinliğe çoğu zaman bulantı, ishal, kramp gibi belirtilerde eşlik eder. Uzmanlar laktoz intoleransı hastalarına süt ve süt ürünlerini az miktarda tüketmelerini önermekteler.

Bir önceki yazımız olan Yavaş yemenin yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: yogurt siskinlik yaparmi, yoğurt şişkinlik yapar mı, süt ödem yaparmı, su neden şişkinlik yapar, zeytinyag bulanti yaparmi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.