Yoğurt, suyuyla daha faydalı

Yoğurt, suyuyla daha faydalı
Ama vitamin yönünden çok zengin olan bu suyu mutaka kullanın” diyorlar. Yoğurdun kalitesini ve lezzetini artıracağı düşüncesiyle suyunun dökülmesinin son derece yanlış olduğunu belirten uzmanlar, “Çorba yapın, ayran yapın veya su niyetine için.
Yoğurdun suyunun faydalı olduğunu biliyor musunuz? Üstelik yoğurt suyunda bulunan B2 vitamini, Türkiye’de eksikliği en çok görülen vitamin. Çorba yapın, ayran yapın ama mutlaka kullanın!
Yoğurdun suyunda bulunan ve Türkiye’de eksikliği en fazla görülen vitaminlerden biri olan B2 vitamininin, sağlık açısından son derece faydalı olduğu belirtiliyor. Yoğurdun suyuna sarı ve yeşilimsi rengi veren B2 vitaminidir
Yoğurdun suyunun dökülmesi ile sağlık açısından son derece faydalı olan bu vitamin de boşa gidiyor.

Yoğurdun faydası çok!
Yoğurt, sabahtan akşama kadar günün her saatinde yenilebilecek, harika bir besin… Ancak uzmanlar, yoğurttan daha iyi sonuç alınması için suyuyla birlikte yenmesi gerektiğini söylüyor. Bulaşıcı hastalıkların tedavisinde de oldukça önemli olan yoğurt, özellikle uyku problemi çekenlere öneriliyor.
Bir önceki Kereviz sakinleştiriyor, unutkanlığa iyi geliyor başlıklı konumuzda gayakol, kerevizin yararları ve romatizma hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yoğurt suyunun kadın hastalıklarına faydalı mıdır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.