YÜKSEK ATEŞ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR

YÜKSEK ATEŞ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR
Bir yaşına kadar iki ya da daha fazla yüksek ateşli hastalık geçiren üç çocuktan sadece birinin bağışıklık sisteminin alerji işaretleri gösterdiği belirtildi. Keoki Williams başkanlığındaki ekip, 6 ve 7 yaşlarında yüzlerce çocuğun bağışıklık sisteminin, günlük hayatta karşılaşılan ev tozu, hayvan tüyü ya da polen gibi maddelere nasıl tepki verdiğini analiz etti.

Araştırmaya katılan çocukların, bir yaşına kadar kaç kez 38,3 derece ve üzeri ateşle hastalık geçirdiğini öğrenen bilim adamları, bir yaşına kadar hiç ya da sadece bir kez yüksek ateşli hastalık geçiren iki çocuktan birinin bağışıklık sisteminin antijenlere fazla tepki verdiğini ortaya çıkardılar.

Journal of Allergy and Clinical Immunology dergisinde yayımlanan habere göre, ABD’nin Bethesda kentindeki Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü’nde (NIAID) görevli L. Yaşamının ilk yılında en az iki kez yüksek ateşli hastalık geçiren bebeklerin, ileriki yaşlarda saman nezlesi ve astım olma riskleri düşüyor.

Bilim adamları, basit soğuk algınlıkların ve viral enfeksiyonların bağışıklık sistemini güçlendirerek alerji ve astım gibi bozuklukları önlediğini tahmin ediyorlar
Bilim adamları, basit soğuk algınlıkların ve viral enfeksiyonların bağışıklık sistemini güçlendirerek alerji ve astım gibi bozuklukları önlediğini tahmin ediyorlar.

NIAID’de astım uzmanı olarak görevli Kenneth Adams, araştırma sonuçlarının, gelişmiş ülkelerdeki fazla hijyenin alerjilerin artmasına neden olduğu görüşünü doğruladığını kaydetti.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.