Yumurta akının cilde faydaları nelerdir?

Yumurta akının cilde faydaları nelerdir?

 

Yumurta akının cilde yararları

 
Yumurta akı yüksek protein içermekte ve cilt sağlığından tutunda saç sağlığına kadar mütenevvi faydalar sağlamaktadır.
Yağ gözeneklerini temizleyen yumurta akı bu sayede cildinizin parlaklık kazanmasına da yardımcı olacaktır.
Sabah kahvaltılarımızın vazgeçilmez lezzeti olan yumurtanın cilt bakımında önemli bir yere sahip olduğunu, güzelliğimizi pekiştirmede ve cilt sorunlarımızı yok etmede etkili olduğunu biliyor muydunuz? Ancak şunu da söylemek gerekir tüm bunların gerçekleşebilmesi için yumurtanın tümünü değil sadece akını kullanmalısınız. Cildin sıkılık kazanması, fazla yağdan arınması, siyah nokta ve sivilce gibi sorunların yok edilmesi gibi yararları bulunan yumurta akı düzenli olarak maske halinde hazırlanmalı ve kullanılmalıdır. Yumurta akı ile hazırlayacağınız maskeler sayesinde cildinizde olağanüstü bir etki yaratacaksınız
Temiz ve sorunsuz bir cilt için yumurta akı elinizin altında her daim bulunan doğal bakım ürünlerinden biridir. Yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan kırışıklıklarda yumurta akı maskesi ile azaltılmakta ve önlemektedir.
 

Yumurta akı maskeleri


Yumurtanın akını ayırdıktan sonra köpürene kadar çırpın. Yağlı cilde sahip olanlar içine birkaç damla limon suyu eklesin. Karışımı cildinize yayın ve 15 dakika sonra ılık su ile durulayın. Akne ve sivilce sorununa iyi gelecektir.
2 adet yumurtanın akını ayırın ve köpürene kadar çırpın. Ardından parmaklarınızı yumurta akına batırarak cildinize dairesel hareketler ile sürün ve yarım saat sonra cildinizi yıkayın. Kırışıklıklara iyi gelecektir.
2 yumurtanın akına yarım limon suyu damlatın.  Karışıma bir kaşıkta sirke ekleyerek  köpürene kadar çırpın.  Ardından karışımı yüzünüze ve boynunuza parmaklarınız ile sürün ve 15 dakika sonra soğuk suyla yıkayın. Daha sonra nemlendirici sürün. Gözenekleri temizleyecek ve küçültecektir.
Bir önceki Vücutta kaşıntı nedenleri başlıklı konumuzda vücutta kaşıntı ve vücutta kaşıntının nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yumurta akının cilde faydaları, yumurta akı sivilceye iyi gelirmi, yumurta akı, yumurta akı nedir, yumurta akı maskesi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.