Yumurta sarısının saçlara faydaları

Yumurta sarısının saçlara faydaları

Saçların nemlenmesini, hacim kazanmasını, yumuşaklığa sahip olmasını ve kolay şekil almasını sağlayan yumurta sarısı, saçları ihtiva ettiği Lesitin (bedenimizin gereksinim duyduğu bir madde olup hücre zarını oluşturan yapıtaşlarındandır) ile beslenmektedir. Yumurta sarısını saçlarınıza uygulamanız durumunda lesitin ile az önce bahsetmiş olduğumuz hacimlilik, yumuşaklık, esneklik ve nemlilik gibi ihtiyaçları saçlarınıza kazandırarak sağlıklı ve estetik saçlara sahip olabilirsiniz.
 
Yumurta sarısının saça kullanımıYumurta sarısının saçınıza etkili bir şekilde tesir etmesini istiyorsanız sulandırmadan kullanmanızı öneririz.

 
Saç serumlarından daha çok besleyici özelliğe sahip olan yumurta sarısı, saçların doğal görünümünü de korumaktadır. Kuru ve mat saçlarınızı nemlendirip parlaklık kazandırmak için yumurta sarısı her zaman elinizin altındadır
Kısa ve orta uzunlukta olan saçlar için iki adet; uzun saçlar içinde dört-beş adet yumurta sarısı yeterli olacaktır. Son bir öneri de, yumurta sarısı saçınıza yapışacağı için çıkması biraz zaman alacaktır, kesinlikle sıcak su ile yıkamayı denemeyin. Aksi durumda yumurta saçınızda pişebilir.
Yumurta sarısını ister direk saçınıza sürün, isterseniz de mayonez, zeytinyağı veya ceviz yağı ile karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Sadece yumurta sarısını saçlarınıza sürecekseniz eğer, yarım saat bekletin ve saçlarınızı ılık su ve şampuan ile yıkayın. Suyun çok sıcak olmamasına dikkat edin.
Mayonez ve yumurta sarısı: Saçınızın uzunluğuna göre yumurta sarısının adetini belirleyin. 2 adet yumurta sarısı için yarım kase mayonez yeterlidir. Yumurta sarısı ve mayonezi iyice karıştırarak saç diplerinizden aşağı doğru masaj yaparak sürün. Yarım saat sonra saçlarınızı ılık su ve şampuanla yıkayın. Mayonez yerine 10 çay kaşığı zeytinyağı veya ceviz yağı da kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cilde parlaklık veren yiyecekler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: yumurta sarısının saça faydaları, saça yumurta sürmek ne işe yarar, saça yumurta sürmek, yumurta saça iyi gelirmi, yumurta sarısının saça faydası

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.