Yüz felci belirtileri

Yüz felci belirtileri
Yüz felci içinde yüzde bulunan adaleler ve sinirler işlevlerini göremediklerinde yüz felci ile karşı karşıya kalırız. Beyin dışında yer alan sinirlerin çalışmaması yüzün tek taraflı olarak felç olması demektir.

Kişinin yüzünde bulunan adalelerin hareket etmesini sağlayan, yüz sinirlerinin fonksiyonlarını yerine getirememesini sebep olan duruma yüz felci denir.
Vücudumuzda bulunan adaleler bedenimizi rahat bir şekilde hareket ettirmemizi sağladıklarından dolayı, adalelerde ortaya çıkan bir takım sorunlar neticesinde sinirler fonksiyonlarını yerine getiremez ve felçlik meydana gelir.
Yüz felcinin ortaya çıkmasında biri beyin içinde diğeri de beyin dışında bulunan sinir parçaları rol oynar. Ancak daha çok beyin dışındaki sinir parçaları yüz felcine sebep olur
Beyin içindeki sinirlerde yaşanan sorunlar ise yüzün alt yarısında felçliye yol açar. Kesin olarak yüz felcinin neden ortaya çıktığı bilinmese de belirtileri apaçık ortadadır.

Yüz felcinin belirtileri

 

Bir önceki yazımız olan Sıcaktan korunma yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: yüzfelcinin belirtileri, Cocuklarda yüz felci olurmu, yuz bolgesinde karincalanmasi, yüz felci nasil anlasilir, yüz felçliği

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.