Yüz şekillerine uygun makyaj teknik önerileri

Yüz şekillerine uygun makyaj teknik önerileri
Güzelliğinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız sizlere sunmuş olduğumuz makyaj yapmanın püf noktalarını  mutlaka okumanızı vede denemenizi tavsiye ediyoruz…

 
Ayrıca doğru bir şekilde makyaj yapmadığınız takdirde, yaptığınız makyajı ortaya çıkaran yüz hatlarınızı ve makyajın görünürlüğünü yok edersiniz. Lakin her kadın makyaj konusunda pekde becerikli değildir, mutlaka görmüşsünüzdür, yanaklarda kıpkırmızı  bir allık , gözde kıyafeti ile, hiç alakası olmayan mavi bir far, dudağında turuncu bir ruj birde kendisinin çokta güzel göründüğünü düşünür . Bu nedenle siz bakımlı hanımlar için yüzünüzün şekline , gözünüzün şekline uygun makyaj yapmanın püf noktalarını sizlere sunuyoruz. Malesef çok kötü bir görüntü sergilediğinin farkında bile değildir.  Günümüzde bu tarz insanlar çok mevcut, her insan doğru makyaj yapmanın püf noktalarını malesef ki bilmiyor.
Her kadının olmazsa olmazıdır makyaj yapımı
Bu sadece rüküş değil aynı zamanda acemice yapılmış abartılı bir süs olur. Fakat güzel bir makyaj yaptığınızda, makyaj yapmış gibi değil güzel bir cilde sahip ve o cildi sadece canlandırmış gibi görünürsünüz. Doğru rengi ve doğru malzemeleri seçtiğiniz sürece, güzel yüz hatlarınızı ortaya çıkarabilir aynı zamanda küçük rötuşlarla daha iri gözlere ve daha küçük bir burna sahipmiş izlenimi verebilirsiniz. Makyaj yapmadan önce yüzünüzün temiz ve kuru olmasını sağlayıp, cildinize uygun bir yüz kremi sürmelisiniz. Fondöteni sürerken fırça kullanırsanız abartılı bir fondöten sürmemiş olursunuz.Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar…
Dudakları dolgun göstermek için kalem çekmek: Dudaklarınızı dolgun göstermek için açık renk bir dudak kalemi seçmelisiniz. Şeffaf veya parlak bej renkleri dudakları dolgun gösterir.
Elmacık kemiklerinin üzerine allık sürmek: Allık sürmeden önce yüz yapınızı iyice inceleyin.Uzun bir yüzünüz varsa allığı elmacık kemiklerinin alt kısmına uygulayın. Geniş bir yüzünüz varsa allığı şakaklarınıza uygulayın. Dolgun yanaklı kişiler kahverengi allıktan kaçınmalılar.
Kirpiklerin içine çekilen göz kalemi gözleri daha küçük gösterir. Kirpiklerin dış tarafından sürülen göz kalemi ise geniş ve çekici bakışlar sağlar.Birbirine zıt far renklerini iyi karıştırırsanız çok etkileyi renkler elde edebilirsiniz.
Göz farı kullanmadan önce göz kapaklarına şeffaf pudra yada fondöten sürülüp gözün soluk görünmesini önler kırışık görünümünü azaltır.
Yüzü aydınlatmak için çok açık renkli veya pembeye çalan bir fondöten seçmek hatalı bir seçimdir. Eğer fondöteniniz açık renkte olursa teninizi griye döndürür. Pembeye çalan fondöten ise yüzünüze yapay bir hava verir. Bu yüzden sarıya çalan koyu renkte ve cilt renginizle uyumlu bir renk seçin.Böylece doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.
Dudakları ince göstermek için koyu renk ruj kullanmak: Yapılması gereken açık renkte mat bir ruj seçmek. Dudaklarınıza kapatıcı ve fondöten sürerek kalın dudaklarınızı inceltebilirsiniz
Pembe ve kayısı rengi pudra kulanmak: Pudra teni renklendirmek için değil matlaştırmak ve kadifemsi bir yumuşaklık sağlamak için kullanılır. Bu yüzden şeffaf, renksiz bir pudra seçin. Pudranın kalıp gibi yüze yapışmaması için T bölgesine ve ifadenizi donuklaştırmamak için göz çevresine fazla sürmeyin.
Alt göz kapağına kalem çekmek: Gözleriniz eğer birbirne çok yakın ise alt göz kapağına kalem çekerek orantısızlığı daha çok gözler önüne serersiniz. Alt göz kapağının iç tarafından başlayarak gözün yarısına kadar açık renkli bir kalem çekin. Dışına doğru ise koyu renkli bir kalem kullanın.
Alt kirpiklere rimel uygulamak: Alt kirpiklerinize rimel sürersiniz kirpikleriniz örümcek ağı gibi görülür ve bakışınızı aşağıya doğru çekersiniz. Sadece eyeliner ile ince bir çizgi çizebilirsiniz.
Yüzünüze uygun bir Saç Modeli seçin…
 

 
 
 
 
 
Bir önceki Göğüs büyütme ve silikon taktırma bilgileri sizler için başlıklı konumuzda göğüs büyütme ve meme büyütme hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: makyaj teknikleri, makyaj teknikləri, yuz kurulusuna uygun makyaj, yüz makyajı, en güzel makyaj nasıl yapılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.