Zayıflamak için resmen paramla işkence gördüm

Zayıflamak için resmen paramla işkence gördüm
Zayıflamak için gittiği kampta enkaz diyetine girdi. Gece yarısı buzlu çarşaflara sarıldı, haftalarca havuç suyuyla beslendi. Hem de dünyanın parasını akıtarak…

Yasmin Otelinin sahibi ünlü işadamı Aziz Birsin, kilo vermek adına diyetisyen diyetisyen dolaşmış ve çok para harcamış.
İşadamı Aziz Birsin bir zamanlar 120 kiloydu. Kendi deyimiyle kilo vermek için işkence gördü
Dünyanın çeşitli yerlerindeki zayıflama kamplarına katılmış, bu sırada enkaza dönmüş… Dünya sosyetesinin gittiği Avrupadaki zayıflama kamplarında işkence görmüş. Buzlara yatırılmış, ıslak çarşaflara sarılmış, günlerce sadece havuç yiyerek yaşamış. Sonuçta binbir zorlukla verdiği kiloları çabucak geri almış. Yaptığı başarısız diyetlerden aldığı dersler sonucunda kendi zayıflama merkezini kuran Birsin ile kilo vermek uğruna çektiği eziyetleri konuştuk…
EZİYET ÇEKTİRDİLER
* İş dünyasındaki insanlar için kilo almak kaçınılmaz bir durum mudur?
Evet. İş dünyasındaki insanlar kendilerine vakit ayıramıyorlar ve çok az hareket edebiliyorlar. Buna bir de stres ekleniyor. Bütün bunlar insana daha fazla içki içirip, yemek yediriyor. En tehlikeli iş; oturarak çalışmak. Kilolar birikiyor ve sağlıklı kalabilmek için kısa zamanda fazla kilolardan kurtulmak gerekiyor.
* Siz ilk kez ne zaman diyet yaptınız? Kaç kiloydunuz?
İlk diyetimi 6 yıl önce yaptım. O zaman 120 kiloydum. Sonra bu diyetler hep devam etti. Son 6 yılda defalarca kilo verip aldım. Yaz başında 10 kilo verip, yaz sonunda verdiklerimi geri alıyordum. Diyet yapmak için Türkiyede ne kadar merkez varsa hepsini dolaştım. Diyetisyenlerle çalıştım. Sonuç hep aynı oldu. Sonra dünyadaki merkezlere de gitmeye başladım. Almanyada kısa sürede çok kilo verdiren bir merkez olduğunu öğrendim. Oraya gittim. Uygulanan diyetin adı enkaz diyetiydi.
* Adı bile korkutucu olan bu diyeti uygulamak sizi hiç korkutmadı mı?
Benim tek ilgilendiğim şey; acilen kilolarımdan kurtulmaktı. Gitmeden bu sistemi uzun uzun inceledim. Bana mantıklı da geldi. İnsanın vücudundaki tüm toksinlerden kurtulabileceği iddia ediliyordu. Enkaz diyetinde sistem şöyle: Sizi ormanda günde 15-20 kilometre yürütüyorlar. Aerobik ve havuz jimnastiği yaptırıyorlar. Verilen yemek; sabah ufak kuru bir kraker ve çay, öğlen ise bir tabak yağsız suda haşlanmış havuç ve kuru bir ekmek. Akşamları da lahana ya da benzer sebzelerin suda haşlanmış şeklini veriyorlardı. Bu diyette günde sadece 300 kalori alınıyordu. Bir de akşamları kür için özel yapılmış şarap veriyorlardı. İnsanlar hiçbir şey yemedikleri için sarhoş oluyorlardı.
BUZLU ÇARŞAFTA YATTIM
* İnsanı aç bıraktığı ve çok yorduğu için mi bu diyetin adı enkaz diyeti?
İnsanı enkaza çeviren bölümü gece yarısı başlıyor. Bu kadar yorgunluk ve açlık üzerine alkollü uyuyorsunuz. Gece yarısı saat 04.00te odanıza bir hanım geliyor, sizi uykudan uyandırıyor, soyuyor ve vücudunuzu buz gibi ıslak bir çarşafa sarıyor. Bir anda titriyorsunuz ve nefesiniz kesiliyor. Üzerinize sıcak su torbaları atıyor ve sizi battaniyeye sarıyorlar. Bir tane de film açıyorlar çünkü uyuyamazsınız bu şekilde. Böyle iki saat bekliyorsunuz. Her gün havuç yediğiniz için çarşaf iki saat sonra çıkartıldığında sapsarı oluyor. Bu o kadar feci bir işlem ki, bittiğinde insanın vücudunda hal kalmıyor.

* Tüm bu uygulamalar size saçma gelmedi mi?
Saçma değil; bu Almanlar için ilmi bir kür. İnsan vücudunun 3 hafta proteinsiz ve yağsız yaşaması gerekiyormuş. Bu bir sistem ve o kamplara giden bir yığın insan var. Bu sistemle kilo veriyorsunuz ama sonra verdiklerinizi geri alıyorsunuz. Her gün ortalama 600-700 gram veriliyor. Bu kürü 10 gün uyguladıktan sonra bende acayip bir halsizlik, baş dönmesi ve tansiyon düşüklüğü oldu. Ama yine de daha fazla kilo vermek için kürün süresini üç haftaya uzatmıştım.
BİTKİN DÜŞMÜŞTÜM
* Bu kamp sonunda kilo verdiniz mi?
Elbette ki verdim. Kamp bittiğinde gerçekten de çok zayıflamıştım. Tartıya çıktığımda çok mutlu oldum ama acayip bitkindim. Vücudum çok zayıf düşmüştü. Check-up yaptırdım. Doktorlar içinde bulunduğum duruma çok şaşırdılar. Zaten sonra hızla verdiğim kiloları geri aldım çünkü o düzeni koruyamıyorsunuz.
* Bu programa katılmak için çok para ödediniz mi?
Muazzam bir para ödemiştim. Gittiğim kamp hala çok popüler. Bu arada kilo vermek için İstanbulda da birçok tanınmış zayıflama merkezine gittim. Oralarda da çabuk kilo verdim ama sonuçta hep verdiklerimi hızla geri aldım.
Bir önceki Sünnet cinsel hastalıkları azaltıyor başlıklı konumuzda AIDS hastalığı, cinsel hastalıklar ve enfeksiyon riski hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: aziz birsin, 300 kalorilik diyet yaptım

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.