Zayıflamak için yürüyüş mü yoksa koşu mu yapılmalı?

Zayıflamak için yürüyüş mü yoksa koşu mu yapılmalı?

Zayıflamak için yürüyüş mü daha faydalı koşu mu?
Zayıflamak için yapılacak olan aktivitenin ne olduğu kadar doğru yapılıp yapılmadığı ve yapılma süresi de önem kazanıyor. Peki zayıflamak için diyet ve egzersizlerin yanı sıra yürüyüş ve koşu yapmak isteyenler hangisini tercih etmeli ki, daha kısa sürede daha sağlıklı bir forma ulaşabilsin. Günümüzün en sık rastlanan problemlerinden olan şişmanlık ve obeziteyi önlemek için yapılan bir araştırma sonucunda yürüyüş yapmanın daha iyi sonuçlar vereceği ortaya çıktı.
Sağlıklı bir zayıflama elde etmek isteyenlerin aklına takılan en önemli sorulardan biridir, zayıflamak için yürüyüş mü yapmalı yoksa koşu mu? Diyet ve egzersiz kombine bir şekilde uygulandığı zaman vücuttaki fazla yağlar sağlıklı bir şekilde yok edilmekte ve kişi hem zayıflamanın mutluluğunu hem de kaslarının sıkılaşması ile fit bir görünüm elde etmenin mutluluğunu yaşamaktadır. Uzmanlarından öğreniyoruz
Yani koşu yapmak yerine tempolu bir yürüyüş yapmak daha etkili bir zayıflama sunuyor.
Neden yürüyüş?

Yürüyüş yapmak koşu yapmaya oranla daha faydalıdır. Sebebini ise sizlere yapılan bir araştırmadan bahsederek açıklamak istiyoruz. Amerikan Kalp Derneği tarafından yapılan 6 yıllık bir araştırmada, 18 – 80 yaş arası, çoğunluğu 40 – 50 yaşlarında, orta düzey tempoda yürüyüş yapanlar (yani asgari haftada 4 gün yarım saat) ile hızlı tempoda koşanlar (yani haftada en az 3-4 gün; saatte 6-8 kilometre) karşılaştırıldı. Yürüyüş yapanlarla koşu yapanlar karşılaştırıldığında her ikisinde de aynı oranda enerji harcandığı görüldü ve aynı zamanda şu veriler elde edildi.
 
Bir önceki Kronik yorgunluk belirtileri nelerdir? başlıklı konumuzda kronik yorgunluk belirtileri ve kronik yorgunluk sendromu hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yürüyüş her gün mü yapılmalı, zayıflamak ıcın karar nedenlerı, koşu ne kadar yapmalı, zayiflamak icin yapilan yuruyus saati, zayıflamak için yürüyüş ne zaman yapmalı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.