Zeki çocuk sağlıklı büyüyor

Zeki çocuk sağlıklı büyüyor
. . Epidemoloji ve Kamu Sağlığı dergisinde yayımlanan araştırma sonuçlarını yorumlayan uzmanlar, zeki insanların riskli ve sağlıksız davranışlardan uzak durduklarını, sağlık sisteminden daha iyi istifade ettiklerini ve vücutta tahribata yol açan stres sebeplerini minimize etmeyi başarabildiklerini kaydetti.

Bir önceki Çölyak hastalığı beslenmeyi işkenceye çeviriyor başlıklı konumuzda Beslenme, çölyak ve çölyak hastalığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yüksek iq belirtileri.
Araştırma sonuçları, 7 yaşında elde edilen IQ skorundaki her 15 puanlık artışın, yetişkinlikte, bu tür hastalıklara yakalanma riskini 3′te 1 oranında azalttığını ortaya koydu.
Harvard Üniversitesi Kamu Sağlığı Bölümü tarafından 7 yaşındayken IQ testinden geçirilmiş 30-39 yaş arasında bulunan 633 kişi üzerinde yapılan uzun dönemli bir araştırma, kalp hastalığı, şeker, kanser, astım, eklem iltihabı, kalp krizi, kanamalı ülser, verem ve hepatitler gibi ciddi hastalıklara, çocukluklarında IQ’su yüksek çıkan insanlarda daha az rastlandığını gösterdi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.