Zona hastalığı nasıl geçer?

Zona hastalığı nasıl geçer?

Sinir uçlarının iltihaplanması sonucunda husule gelen zona hastalığı halk arasında su çiçeğinin sebep olduğu bir rahatsızlık olarak bilinmekte ve ekseri 10 yaşın üzerindeki, sinir sistemiyle sorunu bulunan kişilerde görülme riski yüksektir. Zona hastalığı bulaşıcı olmakla beraber, vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkarak şiddetli ağrı ve kaşıntı ile hastaya daha sıkıntılı günler yaşatabilir. Zona hastalığında deride döküntüler başladığı gibi tedavi şarttır. Zona hastalığının ilk evrelerinde vücut çok hassas olduğundan her türlü enfeksiyon kapmaya açık haldedir.

Zona hastalığı erken evrelerde teşhis edilip tedavisine başlanmazsa eğer, ileride çok daha büyük sıkıntılara sebebiyet verebilecek bir hastalıktır
Hastalığın tedavisinde en önemli şey istirahattir. Vücudun kendini toparlaması ve normal yapısına kavuşması için yatak istirahatine son derece önem verilmelidir.

Zona hastalığı tedavi sürecinde uzman hekim hastaya en uygun ilaç tedavisini uygular. Bu aşamada hastalar hekimin vermiş olduğu ilaçları düzenli kullanmalı ve hekimin önerilerine kulak vermelidir. Ayrıca bu hastalıktan tamamen kurtulmak istiyorsanız beslenmenize dikkat etmeli ve bilhassa vitamin ağırlıklı beslenmelisiniz.
Bir önceki Yara izlerinden kurtulmak için başlıklı konumuzda yara izleri, yara izleri nasıl geçer ve yara izleri nasıl tedavi edilir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: zona hastalığı nasıl geçer, zona nasıl geçer, zona yaraları nasıl iyileşir, zona hastalığı nasıl iyileşir, zona ilaç kullanmadan geçer mi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.