Adet dönemlerinin azaltılması mümkün mü?

Adet dönemlerinin azaltılması mümkün mü?
Freedolph Anderson, Seasonale’nin en büyük avantajlarından birinin, 84 günlük dönemlerle alınması olduğunu söyledi.
Araştırma sürüyor
Araştırmanın üçüncü aşamasının başarılı olması halinde, ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin (FDA) Seasonale’nin satışını 2003 yılında onaylayabileceği belirtiliyor.
Norfolk’taki Doğu Virginia Tıp Okulu ile ABD’deki diğer bilim kurumlarında bir yıldır yapılan çalışma sonunda; piyasadaki doğum kontrol haplarında yaygın olarak kullanılan iki hormon ‘ethinyl östradiol’ ve ‘levonorgestrel’in kombinasyonunun kullanıldığı ‘Seasonale’ adlı ilaç denenecek.
Amerikalı bilim adamlarının, kadınların menstruasyon dönemlerini yılda dört defaya indiren bir doğum kontrol hapı üzerinde çalıştıkları belirtildi. Jones Enstitüsü’nden Dr

Hormon karışımı

Normal doğum kontrol ilaçlarında haplar 21 gün kullanılıyor, 9 gün alınmıyor. Böylece, yılda 13 kez hapa ara verilmiş oluyor. Hapa ‘başlama-kesme’ dönemleri Seasonale’de yılda sadece 4 kez olması nedeniyle hapa başlamanın unutulma riski ve dolayısıyla istenmeyen hamilelik riski azalmış oluyor.
Anderson, Barr Laboratuvarları’nda yapılan ilacın birinci aşaması üzerindeki çalışmaların, söz konusu hormon kombinasyonunun güvenli ve etkili olduğunu kanıtladığını söyledi.
Anderson, tıp literatüründe bu hormon kombinasyonunun kullanıldığı doğum kontrol haplarının çokluğu ve Barr Laboratuvarları’nda yapılan son deneme sonuçlarını göz önüne alan FDA’nın, ikinci aşamanın atlanarak üçüncü aşama denemelere geçilmesine izin verdiğini söyledi. Anderson, 3 yıl içinde Seasonale’nin piyasaya çıkabileceğini belirtti.
Bir önceki Seyahate çıkacak anne adayları dikkatli olmalı başlıklı konumuzda anne adayları, Derin Ven Trombozu ve emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: levonorgestrel memelerde agri yaparmi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.