Ağız Kokusu Nedenleri Ağız Kokusu Tedavisi Ve Ağız Kokusuna Bitkisel Öneriler

Ağız Kokusu Nedenleri Ağız Kokusu Tedavisi Ve Ağız Kokusuna Bitkisel Öneriler

Ağız kokusunun en önemli nedenlerinde biridir,  çürük dişler ve dişeti hastalıkları. Ağız kokusunu önlemektedir bunlar, ama sadece kısa bir süre. Ayrıca açlık ve bazı ilaçlar da ağız kokusu yapmaktadır.  Ağız kokusunu önlemek için, çeşitli şeyler deneriz, naneli şeker yada karanfi gibi. Bunların dışında, kokulu yiyecekler, sigara, yetersiz ağız temizliği vede  hazımsızlık gibi sindirim sistemi problemleri ve sinüzit gibi üst solunum yolları hastalıkları ağız kokusuna sebep olabilmektedir. Bu nedenle sizler için ağız kokusu ve nedenlerine vede ağız kokusunu önleyecek  önerilerde bulunuyoruz…

 

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir? Ağız Kokusuna karşı ilk yapılması gereken ağız ve diş temizliğine özen göstermektir
Eğer çürük diş varsa tedavi ettirilmelidir. Bütün bu önlemlere rağmen geçmeyen ve sürekli bir hal alan nefes kokusunun nedeni şeker hastalığı, kansızlık gibi hastalıklar olabilir. Bu nedenle vakit kaybetmeden bir doktora başvurmak gerekir.
Ağız Kokusu için Şifalı Bitkiler: Ağız kokusunun bitkisel yöntemlerle üstesinden gelmek mümkündür. Karanfil çiğnemek ağız kokusunu alır. Naneli sakızlar da ağız kokusunu gidermekte faydalıdır. Tarçın ağızdaki bakterileri yok eder. Sirke, kimyon ve kekik de yararlıdır. Tabi bütün bu sayılanlar ağızdan kaynaklanan ağız kokusu için kullanılabilir. Ağız dışı etkenlerden kaynaklanan ağız kokularında doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.
Bir önceki Diş Çürüklerinde Saç Dökülmelerine Dikkat başlıklı konumuzda diş ağrısı ve diş ağrısı sebepleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: açlık nedenli agız kokusu nasıl gider, agız kokusuna bitkisel otlar

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.