Ağrı Kesici Hapların Bilinmeyen Zararları

Ağrı Kesici Hapların Bilinmeyen Zararları
Fakat ağrı kesicileri kullandığımız fark edilmeden zaman birçok yanlışlıklar yapılıyor. İnsanlar bu ağrı kesicileri yan etkilerine dikkat etmeden kullanmayı tercih ediyorlar. Çoğu insanın evinde birçok çeşit ağrı kesici mevcut. Bu durum istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebiliyor.
Günlük hayatta ağrı kesicinin insanların  birçoğunun imdadına yetiştiği bilinmektedir
Bu yazımızda ağrı kesicilerin zararlarını sizlere sunuyoruz…
 

Ağrı kesicilerin en bilinen yan etkisi sindirim sisteminde neden olduğu hasarlardır
Ağrı kesiciler Mukozda kanamalara neden olabiliyor
Aç karnına kullanılan ağrı kesicilerin de büyük zararları olabiliyor.
Sürekli olarak ağrı kesici kullanılırsa ya da düzensiz kullanımlarda böbrek başta olmak üzere karaciğerin işlevlerinde bozulmalar ortaya çıkabiliyor.

Ağrı hissedildiği zaman bunun nedeni araştırılmadan ağrı kesici kullanılmamalı ; çünkü bunun bir faydası varsa bin zararı olabiliyor.Ayrı çekiyorsanız ağrı kesici yerine istirahat etmenizi, krem kullanmanızı veya masaj seçeneklerini uygulamanızı tavsiye ederiz.Doğru şekilde uygulanan tedaviler ağrı kesicilerden daha etkili olabilir.Gelişigüzel kullanmak her zaman sakıncalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kola’nın Bilinmeyen Zararları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: aç karnına ağrı kesici içmenin zararları, aç karnına ilaç içmenin zararları, AĞRI KESİCİ HAPLAR, ağrı kesicinin bitkiler üzerindeki etkisi, ağrı kesici hapların zararları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.