Akciğer embolisi nasıl tedavi edilir?

Akciğer embolisi nasıl tedavi edilir?
Hekim ön tanıyı koyduktan sonra hemen kesin tanı için kolları sıvar. Lakin bazı durumlarda zaman kazanmak adına ön tanıdan kesin tanıya tedavi ile geçilir.
Akciğer embolisi tedavisinde damarı tıkayan pıhtının eritilmesine ya da pıhtı tedavisine yönelik bir metot uygulanır. Çünkü akciğer embolisi hastada aniden nefessiz kalma, nefes alırken ciddi ağrı hissetme, baygınlık hissi, öksürürken kanlı balgam çıkartma ve nabzında hızlanmaya yol açmakta olduğundan, bu şikayetler bir süre sonra daha da ağırlaşır ve hasta hayati risk taşır.
Pıhtı, enfekte pıhtı, kemik iliği, amniyotik sıvı, enjekte edilen maddeler, yağ, parazit gibi akciğer atardamarını ya da bu damarın ayrılmış diğer damar yollarını tıkaması sonucu husule gelen akciğer embolisi, en kısa sürede tedavisi gerçekleşmesi gereken ciddi bir hastalıktır
Yani ampirik tedavi denilen bu durum, henüz teşhis konulmamış ancak ön tanı var zaman kaybetmemek açısından muhakkak bir hepatizasyon dediğimiz kanın sulandırılması tedavisi ve ya pıhtının eritilmesi tedavisi dediğimiz streptokinaz tedavi ilaçların kullanılması işlemidir.
Akciğer embolisi tedavisi

Bir önceki yazımız olan Anal kaşıntı neden olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: akciğer embolisi nedir tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.