Akciğer enfeksiyonu belirtileri

Akciğer enfeksiyonu belirtileri
Genel olarak belirtilerinden bahsedecek olursak nefes almada zorlanma, nefes alırken hırıltı sesinin duyulması, kuru ve inatçı öksürük, göğüste dolgunluk ve balgam çıkarmadır. Bazıları da vücudun çeşitli bölgelerinde tahrişe neden olur ve antibiyotik kullanılmasına rağmen geçmemektedir. Katiyen ihmal edilmemesi gereken bu sorun bakterilerden kaynaklı ise vücutta iltihaplanmaya ve şişliklere yol açar.
 

 

Akciğer enfeksiyonu belirtileri nelerdir?

 
Akciğer enfeksiyonları hayati tehlike taşıdığı için erken evrelerde fark edilip tedavi edilmesi son derece önemlidir.
Akut ve kronik olarak ikiye ayrılan akciğer enfeksiyonlarının belirtileri değişiklik gösterse de var olma sebepleri hemen hemen aynı sorunlar olmakta ve bakteriyel, viral, candida sebeplerden doğan enfeksiyonların da çağımızda en sık rastlananları zatürre ve bronşittir
Cilt üzerinde kabarıklıklar, iltihaplı sivilceler ortaya çıkarken, cilt aşırı kurumakta ve kızarmaktadır. Ayrıca bu sorundan kaynaklı nefes darlığı ve yorgunluk şikayetleri de ortaya çıkmaktadır. Daha da ilerleyen akciğer enfeksiyonları idrar yolu iltihaplanmalarına da yol açar.
Viral akciğer enfeksiyonu belirtilerine değinecek olursak; hafif veya şiddetli öksürük, burun akıntısı, boğazda ağrı, nefes darlığı, dudakların ve tırnakların renginde morarma, hafif ateş ve kulak enfeksiyonlarıdır. Candida akciğer enfeksiyonlarının belirtileri de kaslarda ağrı, baş ağrıları, burun akıntısı ve nefes darlığıdır.
Bir önceki Potasyum eksikliğinin belirtileri başlıklı konumuzda potasyum eksikliği hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: Akciğer Enfeksiyonu Belirtileri, akciger iltihabi yeni doganfa tedavidi, akciğer enfeksiyonu, akciğer iltihabı belirtileri, akciğer enfeksiyonu belirtileri nelerdir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.