Akupunkturla uykusuzluk tedavisi

Akupunkturla uykusuzluk tedavisi
Eğer ki hastalar hekim kontrolü ile uykusuzluk sorunlarını gidermek için bir takım yöntemlere başvurmuş ancak olumlu sonuç alamamış ise akupunktur uygulamasına başvurabilir.
Uykusuzluk, geceleri uykuya dalmada zorlanma, uykuda dinlenememe, uykuyu sürdürme sorunları olarak tanımlanmakta ve gündüzleri de kişinin kendisini sürekli yorgun hissetmesi, uyumaya meyilli olması, hem fiziksel hem de düşünsel verimliliğinde azalma görülmesi sorunudur. Uykusuzluk problemi olan bireyler geceleri uyur ancak uykuları yeterli ve kaliteli olmadığı için gündüzleri büyük sıkıntı yaşarlar.
Uyuma düzenini düzene sokan, rahat ve dinlendirici bir uyku çekmemize yardımcı olan akupunktur aynı zamanda uykusuzluğun yarattığı strese karşıda dayanıklı olmamıza muavenet eder. Bu durum onları hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkiler.

Yapılan ilmi araştırmalar gösteriyor ki uykusuzluk tedavisi için akupunktur uygulaması oldukça başarılı
Limbik sistemi regüle edici etkisi sayesinde akupunktur dinlendirici bir uyku çekmenizi sağlar. Akupunktur ile uykusuzluk tedavisi on beş seans uygulanır.

Bir önceki Sepsis nedir? başlıklı konumuzda sepsis hastalığı, sepsis hastalığı nedir ve sepsis ne demek hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: akupunktur uykusuzluk, bursada akupunkturla uykusuzluk tedavisi, uykusuzluk akupunkturla tesavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.