Amipli dizanteri belirtileri nelerdir?

Amipli dizanteri belirtileri nelerdir?
Çünkü bu dönemlerde enfeksiyon hemen kendini belli etmediği için bağırsaklarda hafif hafifi rahatsızlıklar hissedilir ve bu rahatsızlık bazen birkaç gün bazen de aylar sürebilir.

Amipli dizanteri belirtileri
Oldukça değişik belirtiler gösteren amipli dizanteri hastalığının özellikle kuluçka dönemi çok zorlu çeker.
Zorlu bir hastalık olan amipli dizanteri günümüzde yaygın olarak görülen bir hastalık olduğu için çevre ve sağlık koşullarının temizliğine çok dikkat edip, tükettiğimiz besinlerin ve içtiğimiz suyun temizliğinden de emin olmak gerekir. Aksi durumda amipli dizanteri hastalığı kaçınılmaz olur ve ortaya ciddi sağlık problemleri çıkarak yaşam kalitemiz düşer. Amipli dizanteri belirtileri hakkında bilgi edinerek bu hastalıktan erken evrelerde kurtulabilirsiniz
Akut ve kronik olarak iki farklı şekilde husule gelen amipli dizanteri de sümüksü bir dışkı görülür. Bu dışkılamanın süresi günde iki kez olabilir. Şiddetli olduğu durumlarda ise dışkı hem sümüksü hem de kanlıdır. Kanlı olan amipli dizanteri karın ağrısı ile başlar.

Amipli dizanteride hastanın ateşi ekseri normal seviyelerde; nadiren de yüksektir. Dil kuruması, dilin beyazımsı ve yapışkan bir yapıda olması da amipli dizanteri hastalığı belirtileri arasındadır. Hastada iştahsızlık, güçsüzlük başlar ve genel durum giderek kötüleşir.
Amipli dizanteri bazı durumlarda çok bir belirti göstermeden de ilerleyebilir. Bu tür amipli dizanteri belirtileri hafif ve sıkıntısızdır. Sindirim yakınmaları ve ishal nadirdir.
Bir önceki Alerji nedir? Alerjiden korunmanın yolları varmıdır? başlıklı konumuzda alerji ve alerji çeşitleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: amiplinin beslenmesi, dizanterinin belirtileri, amipli dizanteride dışkı nasıl olur, amipli grip, dizanteri nasıl anlaşılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.