Anne sütünü azaltan yiyecekler nelerdir?

Anne sütünü azaltan yiyecekler nelerdir?

Daha önce sizlerle anne sütünü arttıran yiyeceklerin neler olduğunu anne sütünü çoğaltan besinler adlı başlıklı yazımızda paylaşmıştık, şimdi de emziren anneler için anne sütünü azaltan besinlerin neler olduğunu açıklayacağız. Uzmanlarımız bebeğin sağlıklı bir gelişim sağlaması için annelerin en az 6 ay bebeklerini düzenli bir biçimde emzirmeleri gerektiğini söylemekteler. Annelerin bilinçsiz olarak tükettiği ve sütünü azaltan bu besinler nelerdir, buyurun öğrenelim. Ancak annelerin tükettiği bir takım gıdalar anne sütünü azalttığı için bebekler annelerinin yetersiz sütünden dolayı gerekli besinleri alamıyor ve karınları doymadığı için aç kalıyorlar.

Psikolojik sorun yaşayan annelerin sütleri ya azalmakta ya da tamamen kesilmektedir
Öncelikle psikolojik sorunlarınız varsa bebeğinizin sağlıklı gelişimi ve büyümesi için psikolojinizi bozan sorunlardan kendinizi uzak tutmalısınız. Çünkü annelerin kafaya taktıkları sorunlar direk olarak sütlerini etkiliyor. Bunun yanı sıra bebeğinizi emzirme döneminizde nane ve maydanoz gibi anne sütünü azaltan yiyeceklerden de uzak durmalısınız. Çünkü nane ve maydanoz tüketimi hatta nanenin kokusu bile annelerin sütünü azaltmaya yetebiliyor. Sütünüzün kalitesini de etkileyen nane kokusunu bebekte alıyor ve anneyi emmek istemiyor.

Annelerin beslenmelerinde nişasta unu ya da nişastalı gıdaları tüketmeleri de anne sütünün azalmasına sebep olan diğer etkenlerdir. Ayrıca arpa ve arpa unundan yapılmış mısır ve şeker karışımı da annelerin sütünü olumsuz etkilemektedir. Şalgam, aşırı tuz tüketimi, sirke, limon suyu, salamura ve turşu da anne sütünü azaltan gıdalardır.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: anne sütünü azaltan besinler, anne sütünü azaltan yiyecek ve içecekler, anne sütünü azaltan yiyecekler, anne sutunu azaltan maddeler, anne sütü azaltan yiyecekler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.