Anne sütünü çoğaltan besinler

Anne sütünü çoğaltan besinler

Yeni doğan bebeklerin karınlarını doyurmaları için anne sütüne ihtiyacı olduğunu bilmeyen yoktur. Üstelik anne sütü bebeklerin ihtiyaç duyduğu tüm faydalı besinleride içerdiği için günlük olarak yeterli miktarda yeni doğan bebeklerin annelerini emmeleri gerekir. Ancak her annenin sütü bebeğini doyurabilecek miktarda olmamakta ve bebeğini yeteri kadar besleyememektedir. Sütü az olan anneler bebeklerini yeteri kadar emzirmek istiyorlarda süt çoğaltan besin ürünlerini tüketmelidir. Annelerdeki bu süt azlığı çeşitli sebeplerden husule gelmekte ancak çözümü de yok değildir
Anne sütünü çoğaltan besin öğelerinin yanı sıra bir takım yöntemlerin uygulanması da anne sütünü arttırır. Peki anne sütünü çoğaltan bu besinler nelerdir ve anneler sütlerini arttırmak için hangi yöntemlere başvurmalıdır? İşte bu soruların cevabı:

Anne sütünü arttırmanın en etkili yolu annelerin gün içinde bol bol su içmeleri ve her gün düzenli olarak ılık duş almaları. Ilık duş almak ve bol bol su içmek anne sütünü çoğaltan en etkili yöntemlerdir. Bunların yanı sıra dut ve dut kurusu tüketmekte anne sütünü arttırmada etkilidir. Dut ve dut kurusunu gün içerisinde avuç avuç yeyin. Dut ve dut kurusu tüketmek kadar incir sütü içmekte sütü arttıran besinler arasındadır.

Anne sütünü çoğaltan yöntemlerin içinde kuru incirin içini açıp, içine 7 adet rezene tohumu koyup tüketmekte vardır. Ayrıca rezene hem annelerin hem de bebeklerin gaz sıkıntısını da ortadan kaldırır. Rezeneyi kuru incirin içine koyup yemek kadar rezene çayı içmekte faydalıdır.
Beyaz üzüm, meyve kompostosu, tahin helvası, kuru soğan, bulgur pilavı, dereotu da anne sütünü çoğaltan yiyeceklerdir. Bebeğinizi en iyi şekilde emzirmek istiyorsanız bu besinleri tüketebilir ve önerdiğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: anne sütünün doyurmadığı nasıl anlaşılır, anne sütü doyurmuyor, Anne sutune iyi gelir, anne sütü çogaltma yöntemlerı, anne sutunu cogaltan besinler nelerdir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.