Argan yağının faydaları nelerdir?

Argan yağının faydaları nelerdir?
Kuru cilde sahip olanların cildini yumuşatır ve nemlendirir. Bitkisel yağlar içinde son zamanların en çok öne çıkanı olan argan yağının faydaları hakkında neler biliyorsunuz?
Argan yağı, Fas’ın güneybatısında yer alan kireçli toplaklara sahip, yarısı çöl olan Sous vadisindeki meyvelerin çekirdeklerinden elde edilir. Cilt besleyici ve tedavi edici özelliği olan argan yağının diğer faydaları ise şöyle;

Argan Yağı Faydaları

 

1.
2.
Cilt ve vücut bakımında önemli bir yere sahip olan argan yağı birçok kişi tarafından çok tercih edilmektedir
Düzenli gece ve gündüz kullanımında cilt nemini dengeler.
3. Geceleri argan yağını sürüp yatarsanız cildinizi yaşlanmaya karşı korumuş ve cildinizin yenilenmesini sağlamış olursunuz.
4. Cildi, dışarıdan kötü etkisi bulunan durumlara karşı korur. Güneş ışınları, soğuk ve kötü hava koşulları, çatlama ve gerginlik gibi durumlarda oldukça faydalıdır.
5. Boyun bölgesinde meydana gelen kırışıklıkları, yüzde çıkan sivilceleri ve vücutta bulunan kahverengi noktaları argan yağı ile yok edebilmeniz mümkün.
6. Cildinize elastikiyet katar ve soğuk havalarda cildinizin çatlamasını engeller.
Cildinizi sıkılaştırarak göğüsleriniz toplar.
7. Argan yağının sadece cilde değil saçınıza da büyük faydaları bulunur. Saça zarar veren radikallerle savaşır, saçınızın kökünü besler ve saçnıza E vitamini kazandırır.

Bir önceki yazımız olan ER:YAG lazer uygulaması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: argan yagi faydalari nelerdİr, argan yaginin faydalari nelerdİr, argan yağının saça faydaları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.