Ayak bakımı nasıl yapılmalı?

Ayak bakımı nasıl yapılmalı?
Peki ayak bakımı nasıl olmalı?

Ayaklarınızın sağlıklı ve görünüm açısından estetiklik kazanması için düzenli pedikür yapmanızı tavsiye ederiz.
Genelde birçok kişi tarafından ihmal edilen uzuvlardan biri olan ayaklar, aslında en çok özen göstermemiz ve bakımında çok dikkat etmemiz gerekenler arasındadır. Ayaklarda bulunan mikroplardan kurtulmak ve ayak sağlığımızın bozulmaması için evde günlük ayak bakımı yapılması gerekir. Çünkü ayaklar sürekli ayakkabı içinde ya da çıplak bir şekilde evde gezinirken sağlık açısında tehdit oluşturan birçok mikrop ayaklarda yer almaktadır. Çünkü pedikür yaptırarak nasır, çatlak, tırnak batması ve tüy sorunlarından ayaklarınızı koruyabilirsiniz
İster pedikürü evinizde kendi imkanlarınızla ve kendi malzemeleriniz yapın, isterseniz de hijyen bir güzellik merkezinde ayaklarınızı uzman kişilerin ellerine bırakın. Ancak güzellik merkezlerine gittiğiniz zaman kendinize ait bir pedikür seti götürmeniz sizin yararınıza olacaktır. Çünkü başkaları için kullanılan pedikür malzemeleri sizin için bir risk oluşturabilir.

Evde kendi malzemeleriniz ile pedikür yapmak istiyorsanız eğer, evde ayak bakımı nasıl yapılır buyurun birlikte öğrenelim:
Öncelikle ayaklarınızı içine koyabileceğiniz bir kap hazırlayın. Bu kabın içine ayağınızı içine koyabilecek sıcaklıkta sabunlu ılık su koyun. Daha sonra bu suyun içine ayaklarınızı koyun ve 30 dakika ayaklarınızı bu suda bekletin. Bu işlem ayaklarınızdaki ölü derilerin kabarmasını sağlayacaktır. 30 dakika sonra ayaklarınızı sudan çıkartın ve havlu ile kurulayın. Kuruladığınız ayaklarınızı ayak törpüsü ile törpüleyin ve ölü derilerin atılmasını sağlayın. Daha sonra tırnak törpüsü ile ayak tırnaklarınızın etlerini geriye doğru itin. Pens ya da ince uçlu bir tırnak makası ile tırnak etlerinizi kesin. Son olarak ayaklarınıza nemlendirici ayak kremi sürün.
Bir önceki Saçları gürleştirmek için ne yapmalı? başlıklı konumuzda saçları gürleştirmenin doğal yolları ve saçların gürleşmesi için hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.