Ayak kokusuna ne iyi gelir?

Ayak kokusuna ne iyi gelir?
Sosyal yaşamı etkileyen bir sorun olan ayak kokusunun giderilmesi için işte uzmanlarından öneriler:
Ayak kokusuna neler iyi gelir?
Hem kişiyi hem de yakın çevresindekileri bir hayli rahatsız eden ayak kokusu, terlemeye bağla husule gelebileceği gibi, pek çok sorundan kaynaklı olarak ortaya çıkabilir. Ayak kokusunu gidermek için yapmanız gerekenler oldukça basittir.
Bilhassa da yaz ayları geldiği zaman hava almayan ayakkabıları giymekten ve aynı zamanda ayakkabıyı giyerken ayakta çorap bulunmaması ya da herhangi bir ayak sağlığı sorununun vuku bulması gibi sebepler ayakta kokuya yol açıyor.
Ayak kokusunu yaşamamak için öncelikle baharatlardan, soğandan, sarımsaktan, kahveden ve biradan uzak durun. Eğer sizlerinde ayak kokusu şikayetleriniz varsa, uzmanların ayak kokusuna iyi gelen önerilerine kulak vermenizi tavsiye ederim
Bunlar ayakta kokuya neden olan besinlerdir. Ayağı terletmeyen ve hava almasını sağlayan çorap ve ayakkabıları tercih edin. Çok uzun süre ayakkabı ile dolaşmayın.

Karbonat ayak kokusunun giderilmesinde en etkili doğal çözüm yoludur.Güçlü bir kimyasal baz olan karbonat kokuları nötr hale getirdiği için ayaklarınızı karbonatlı suda yıkayabilirsiniz. Ayrıca karbonatı çoraplarınızın içine de dökebilirsiniz.
Ayak parmaklarının arasına pudra sürmekte ayak kokusuna iyi gelmektedir. Bakteri öldürücülerden, ayak kokusu kremlerinden kullanabilir ya da ayaklarınıza kolonya sürebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yemek sonrası kusmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: ayak kokusuna ne iyi gelir, ayak arasına pudra sürülürmü

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.