Ayakta su toplaması neden olur?

Ayakta su toplaması neden olur?

Sıcak havalarda yükselen nem oranı ayak derisinin yumuşamasına ve oldukça da hassaslaşmasına sebep olduğu için havasız kalan ayaklarda su toplanması beklenen bir sorundur. Hele ki ayak basmış olduğunuz zemin çakıl taşı, sеrt vе biçimsiz taşlar ilе kaplıysa ayakta su toplaması riski daha da yükselecektir.

Ayakta su toplaması sorunu ekseri parmakların altında başlar ve başta ayak parmağı altı olmak üzere bir iki güne kadar giderek büyürler. Ayakta su toplaması sorununun en büyük nedenlerinden birisi bilhassa sıcak havalarda ayağa çorap giyilmeden hava almayan bir ayakkabı giymekten ya da sıcak yaz günlerinde kalın çorapları tercih etmekten kaynaklanmaktadır.
Kişiye yaşattığı acı nedeniyle çok sıkıntılı bir sorun olan ayakta su toplaması, ekseri çok uzun süre ayakta durmaktan, ayağa uygun olmayan ayakkabıları giymekten veya çorapsız olarak giyilen ayakkabı sonucunda husule gelmektedir. Parmak altlarında büyüyen su kabarcıkları önemsenmez ise bu sorun ayak tabanına kadar ilerler
Birkaç gün sonra sorun kendiliğinde geçer. Bazı kişiler daha çabuk geçsin diye su kabarcıklarını patlatmaya çalışırlar ancak bu son derece yanlış bir davranıştır. Doktorunuza danışmadan hiçbir şey yapmamanız önerilir.
Bir önceki Sarı kantoron ile yanık tedavisi başlıklı konumuzda sarı kantaron ve sarı kantaron bitkisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ayak altı su toplaması tedavisi, su toplayan parmak ne yapılır, ayak altı neden su toplar, ayak altı su toplaması, ayak altında su toplama belırtılerı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.