Bach çiçek terapisi

Bach çiçek terapisi

Dr. Edward Bach, çiçek terapisinin, stres, depresyon, aşırı üzüntü, şok, yorgunluk, regl öncesi gerginlik, saman nezlesi vb. Çiçek terapisini uygulamanın insanı oldukça rahatlattığını, canlandırdığını ve sağlık kazandırdığını söyleyen Dr. sağlık problemlerine çok iyi geldiğini vurgulamaktadır. Edward Bach, hastalıkların fiziksel olarak değil, zihinsel ve duygusal kaynaklı husule geldiğine inanarak hastalık yaratacak her türlü olumsuz düşünce, negatif enerji, duygusallık durumu, korku, umutsuzluk, yorgunluk gibi problemleri üzerimizden atmaya ve yerine pozitif enerji ile pozitif bakış açısı kazanmamıza yardımcı olacak çiçek terapisini önermektedir
Peki çiçek terapisi nasıl yapılır?
Çiçek terapisi
Çiçek terapisinin uygulama öncesinde kişiye çiçek resimleri verilir. Kişi bu resimlerin arasından seçim yapar ve bu resimlerde ki çiçeklere göre yorumlar açıklanır. Kişinin kendi seçtiği çiçeklerin her zaman daha doğru sonuç verdiğini söyleyen Back, bu çiçeklerden hazırlanan karışımların harici ya da dahili kullanılmasını önerir.

Dr. Edward Bach çiçek terapisinde yer alan çiçeklerin isimleri ve iyi geldiği hastalıklar şöyledir:
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bach çiçek terapisi, oksuruk icin kin kahve bal, ulasilmazlik sendromu

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.